Wizyta policjantów w przedszkolu

NewsyDnia 28.10 nasze przedszkole gościło kogoś specjalnego. W związku z tym, iż w naszym przedszkolu kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo, dzieci tego dnia miały okazję brać udział w spotkaniu z policjantami. Podczas tej wizyty głównym tematem było bezpieczeństwo na drogach - czyli jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Pan policjant zwracał również uwagę dzieci na wszelkie inne zagrożenia np. jak zachować się, gdy zaczepi nas ktoś obcy oraz w jaki sposób uniknąć ugryzienia przez psa. Przypomnieliśmy sobie również najważniejsze numery alarmowe w razie groźnej sytuacji. Największą atrakcją okazał się jednak wóz policyjny. Pan policjant wraz z panią policjantką zaprosili dzieci do obejrzenia ich samochodu służbowego. Dzieci z zaciekawieniem wchodziły i oglądały co znajduje się w środku. Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu nikt nie będzie się już obawiał spotkania z funkcjonariuszem, a policjanci będą kojarzyli się z kimś do kogo zawsze możemy zwrócić się o pomoc. Zdjęcia z tego dnia można obejrzeć tutaj.