Zajęcia na piątek 03.04.2020r.

Zadania dla grupy Gwiazdeczek od Pani Wioli
Dzień dobry, wiosennym uśmiechem Pani Wiola wita gwiazdeczki. Dzisiaj zapraszam do zabawy.
1.Co tonie, a co nie zaraz przekonamy się! Kochani chodząc wczoraj po swoim ogrodzie, po podwórku nazbierałam różne rzeczy, które znalazłam. Wysyłam wam zdjęcie wy również przy okazji na zbierajcie to co znajdziecie na swoim podwórku. Można je wykorzystać do doświadczenia: będziecie potrzebować miskę z wodą, i po kolei wrzucamy rzeczy znalezione obserwując CO NAM ZATONIE, A CO BĘDZIE PŁYWAĆ! CZYLI CO JEST CIĘŻKIE A CO LEKKIE? opowiedzcie rodzicom czego jest więcej, czy tych pływających rzeczy, czy tych ciężkich na dnie.
2.ZADANIE ZABAWA W ŁÓDECZKI.Potrzebne będzie również miska, a w niej trochę wody, kilka kolorowych kapsli,korków, kawałek plasteliny, patyczek np. wykałaczka, folia może być z reklamówki na maszt kawałek, oraz rurka do dmuchania. Dmuchacie przez rurkę w stateczki, które umieścicie na wodzie niech popłyną. Powodzenia miłej zabawy kochani.

Ćwiczenia z gimnastyki korekcyjnej dla wszystkich przedszkolaków od Pani Iwony
Mamo, Tato poćwicz ze mną !
Dzisiaj proponuję ćwiczenia z przyborem stosowane przy płaskostopiu i stopach płasko - koślawych.
Do ćwiczeń wykorzystamy skarpetki (dużo), które pojedynczo porozrzucamy po całym pokoju. Przyda się również jakiś pojemnik - pudełko po klockach lub jakaś miska.
1. Zabawa "Zbieramy skarpetki" - rodzic i dziecko chodzą boso po pokoju i starają się pozbierać stopami wszystkie skarpetki z podłogi i umieścić je w pojemniku. Pamiętajmy, że pracują tylko stopy, chwytamy po jednej skarpetce palcami każdej stopy i zanosimy do pudełka. Zabawa trwa do momentu, gdy wszystkie skarpetki znajdą się w pojemniku. Zabawę możemy powtórzyć.
2. Zabawa "Rysujemy stopami" - rodzic i dziecko podchodzą do pojemnika i stopami wyciągają dla siebie po jednej skarpetce każdą stopą. Siadają w pewnej odległości od siebie i rodzic zadaje dziecku zadanie np. narysuj kółko. Dziecko unosi jedną stopę ze skarpetką w górę i rysuje w powietrzu koło. Po chwili zmienia nogę i drugą stopą rysuje kółeczko. Zmieniamy ćwiczącego - teraz dziecko zadaje zadanie a rodzic ćwiczy. Możemy rysować w powietrzu słoneczko, fale, chmurki itp.
3. Zabawa "Berek ogonek" - rodzic i dziecko wkładają jedną najdłuższą skarpetkę za pasek spodni - tworząc ogonek. Na hasło "Berek" dziecko ucieka a rodzic go goni starając się urwać ogonek , obydwoje biegają na palcach , po chwili następuje zmiana ról.
4. Na zakończenie- układamy razem ładnie skarpetki na swoim miejscu.
Miłej zabawy!

Zadania dla wszystkich dzieci z języka niemieckiego od Pani Anity. Bastelstunde!
Na dzisiejsze zajęcia proponuję namalowanie dmuchawców - Pusteblumen. Potrzebne będą:
1. schwarzes Papier
2. Pinsel
3. weiße Farbe (am besten Plakatfarbe)
4. Paprolle
5. Schere
Przygotowane zdjęcia powinny pomóc w tworzeniu pracy.
Viel Spass!

Ćwiczenia logopedyczne dla wszystkich przedszkolaków od Pani Anety
Dzień dobry. Zapraszam do wspólnego odczytywania samogłosek z mamą i tatą. Dla przypomnienia naszych zajęć w przedszkolu oraz dla tych, którzy chcą się nauczyć. A teraz instrukcja: wdech nosem i na wydechu głośno, następie cicho wymawiamy samogłoski na białym tle. Jak już wykonaliśmy to zadanie, to teraz zapraszam na lody. Zgadujemy kolory, czyli mama lub tata mówi kolor zaproponowanych lodów, a dziecko odgaduje, odczytuje samogłoskę - lub odwrotnie. Powodzenia.

Zadania dla grupy Stokrotki od Pani Gosi i Elwiry
Wybierz 10 swoich zabawek, poukładaj je na podłodze od najmniejszej do największej. Następnie odłóż na bok 3 zabawki - policz ile teraz zostało zabawek.
Jeżeli zostało 7 - dobrze policzyłeś. Proponuję teraz zabawę w "Magiczną liczbę 7"(Czy znasz, czy znasz magiczną liczbę 7? Tak jest 1- wykonujemy jakieś ćwiczenie, znowu powtarzamy aż do 7 - przypomnij sobie , często bawiliśmy się w magiczną liczbę 7) -zaproś do zabawy innych domowników.
Teraz do 7 zabawek dołóż 1 zabawkę i znowu policz. Poproś kogoś dorosłego aby pokazał Ci jak wygląda cyfra 8. Spróbuj ją napisać palcem w powietrzu, potem nogą na dywanie a może też kredką na kartce?

Zapraszamy tutaj

Zadanie dla grupy Misie od Pani Ani
1. Poprośmy dziecko, aby spróbowało na podstawie ilustracji opowiedzieć historyjkę obrazkową ( tak, aby ilustracje były w odpowiedniej kolejności ). Możemy zastosować polecenia: ułóż najdłuższe zadanie/ policz wyrazy w zadaniu. (Historyjka obrazkowa pochodzi ze strony: Chomikuj.pl "Szukamy wiosny"H. Zdzitowiecka)
2. Gimnastyka sportowa dla przedszkolaka. Powodzenia!

GRUPA "RYBKI" 6- latki, zadanie na dziś od Pani Agaty
1. Rozwiąż zagadki:
Jak nazywa się osoba,
która trenuje wytrwale
i zawsze się cieszy,
gdy zdobywa medale? (sportowiec)
Ma dwa koła i pedały,
kierownicę, dzwonek mały.
Jeździć na nim umiesz chyba,
jeszcze tylko kask się przyda. (rower)
Każdy sportowiec o nim marzy,
od biegaczy po piłkarzy.
Srebrny, złoty lub brązowy
Dla zwycięzcy jest gotowy. (medal)
Skacze sobie hop, hop, hop.
Ty ją rzucaj, chwytaj, kop. (piłka)
2. Podziel kolejno słowa: spor-to-wiec, ro-wer, me-dal i pił-ka na sylaby (wyklaszcz je) i policz. Określ pierwszą i ostatnia głoskę każdego słowa.
3. Spróbuj nazwać dyscypliny sportowe z ilustracji (tenis, koszykówka, piłka nożna, lekkoatletyka-biegi, gimnastyka sportowa)
4. Pokaż rodzicowi ruchem (nie używając słów )jakąś dyscyplinę sportową lub nawet kilka. Jeśli odgadł to brawo
5. Wykonaj mazakami lub kredkami pracę pt. "Mój ulubiony sport" -kiedy będzie gotowa opowiedz mamie lub tacie o swoim rysunku.
BRAWO STARSZAKU!