Zajęcia na wtorek 28.04.2020

Zadanie dla wszystkich przedszkolaków z języka niemieckiego od Pani Anity
Witam was serdecznie! Na dziś proponuję naukę piosenki "Kopf und Schulter". To świetna zabawa na rozruszanie pozwalająca utrwalić poznane części ciała. Dzieci mogą pokazywać części ciała i równocześnie śpiewać. Dla starszych dzieci to oczywiście powtórzenie a dla młodszych wprowadzenie do tematu. Zapraszamy tutaj

Zajęcia z religii dla dzieci od Ks. Dawida
Zapraszamy tutaj

Zadania dla grupy "Gwiazdeczki" od Pani Agnieszki
Dzień dobry Gwiazdeczki! Dziś pani Agnieszka zaprasza Was do muzycznych zabaw z kształtami. Powodzenia! Zapraszamy tutaj

Zadania dla dzieci z grupy "Stokrotki" od Pani Gosi i Pani Elwiry

Dzień dobry. Dzisiaj proponuję malowanie farbami. Potrzebne będą farby do malowania trochę wody i biała kartka. Malować będziemy palcami na temat; "wiosenna łąka". Zachęcam do malowania palcami obydwu rak. Przypomnijcie sobie jak nazywają się poszczególne palce. Zieloną trawkę mogą malować np. palce wskazujące, kwiaty np. środkowe palce itp. Powodzenia!!! Po pracy artystycznej proponuję zabawę, zaproście do niej innego domownika. Zabawa nazywa się: "Lustrzane odbicie". Jedna osoba jest lustrem i stoi nieruchomo. Druga przed nią przedstawia wybraną minę lub pokazuje gest. Zadaniem lustra jest odtworzenie tego, co robi osoba stojąca przed lustrem. A to ciekawostki dla rodziców dotyczące żywienia dzieci podczas ewentualnych spotkań rodziny przy grillu.
Zadanie od Pani Elwiry
Proszę p przygotowanie białej kartki, wycięcie z kolorowych kartek kilka par tych samych kółek(dzieci wycinają same), oraz wycięcie po jednym pasku z tego samego koloru co wycięte kółeczka. Następnie przyklejamy kółeczka w różnych miejscach białej kartki i za pomocą pasków-tego samego koloru- łączymy kółeczka w pary. Aby nie było aż tak łatwo poproście dzieci aby wycięły kółeczka innego- koloru nie do pary. To ćwiczenie doskonale sprawdza się w doskonaleniu percepcji wzrokowej oraz koncentracji uwagi. Miłej zabawy.

Zadanie dla Misiów od Pani Renaty
Witam drogie dzieci. Zapewne wiecie, jakie święta będą w najbliższym czasie. Jeśli nie, to wam powiem. 1 maja obchodzimy Święto Pracy, czyli wszystkich ludzi pracujących, 2 maja Dzień Flagi a 3 maja Święto Konstytucji 3 Maja. 1. Przypomnijcie, jakie symbole narodowe są ważne dla Polaków oglądając krótki film. Zapraszamy tutaj
2. Zachęcam was do rozwiązania krzyżówek, które wiążą się z tematem Polski. 3.Zapytajcie swoich rodziców jaki zawód wykonują, co robią w pracy, czy to jest ich wymarzona praca. Pomyślcie, co chcielibyście robić, gdy dorośniecie. Jeśli jeszcze nie wiecie to nie szkodzi. Pomyślcie, jakie zawody znacie np. ekspedientka , lekarz. 4. Przyjrzyjcie się ilustracji i powiedzcie, które przedmioty potrzebne są lekarzowi w jego pracy.
5. Nauczcie się piosenki i bawcie się podczas śpiewu. Zapraszamy tutaj
Źródło obrazków; Rodzicielskie inspiracje, rebusy; Maluch w domu,Entliczek-wyd. Nowa Era.

Zadania dla grupy "Rybki" od Pani Ani
1. Drodzy rodzice, obejrzyjcie wraz z dzieckiem mapę fizyczną Polski. (załącznik) Wskażcie morze, góry, Wisłę, Warszawę -przypominając dzieciom, że jest to stolica naszego kraju -Polski. Wskażcie też miejscowość, w której znajduje się przedszkole. 2. Zabawa ruchowa. Włączcie dowolny podkład muzyczny (może to być jakaś ulubiona piosenka do której dziecko będzie chętnie się poruszało). Dziecko porusza się swobodnie, tańczy. Gdy rodzic na przerwę w muzyce mówi: "Morze" - dziecko robi przysiad podparty, a gdy mówi: "Góry" - dziecko staje na palcach, a ręce unosi wysoko. Zabawę powtarzamy kilkakrotnie. 3. Wróćcie z powrotem do mapy Polski. Dzieci, czy potraficie samodzielnie skazać: morze, góry, Wisłę, Warszawę? Jeśli tak to znakomicie! Odnajdźcie teraz wraz z rodzicem następujące miasta: Kraków, Warszawę, Toruń, Gdańsk. Rodzicu -zaprezentuj dziecku ilustrację związaną z danym miastem (załączniki). 5. Spróbujcie wspólnie wypisać nazwy poszczególnych miast, globalne czytanie wyrazów: KRAKÓW, WARSZAWA, TORUŃ, GDAŃSK. 6. Praca plastyczna - zaprezentuj dziecku Godło Polski. Drodzy rodzice, jeśli macie możliwość, proszę wydrukować kolorowankę godła, jeśli nie proszę spróbować naszkicować dziecku orła na kartce A4. Zadaniem dziecka jest stworzyć wydzierankę z bibuły lub papieru kolorowego. Dzieci pamiętajcie -wypełniamy tylko tło, orzeł pozostaje biały. Na końcu można wypełnić kontur korony kolorem żółtym. Powodzenia!