Zajęcia na środę 06.05.2020

Dzień dobry. Zadania od Pani Agaty dla dzieci z grupy "Jagódki".
Proszę o przeczytanie dzieciom wiersza "Rozmowy zwierząt" Anny Surowiec.
W gospodarstwie już od rana rzecz się dzieje niesłychana. Obudziły się zwierzęta i dyskusja rozpoczęta. Kukuryku! Kukuryku! Kto tak pieje przy kurniku? A to kogut: kukuryku! Woła kury do kurnika. Ko, ko, ko, ko, ko, ko, a to kto? To jest kura-złotopióra. Grzebie w ziemi pazurkami szuka miejsca z robaczkami. Kwi, kwi, kwi, kwiczy świnka, co różowy ryjek ma, kwi, kwi, kwi, cha, cha, cha. Kto tak czysty jest jak ja? Na to kaczka kwacze tak: kwa, kwa, kwa, kwa, kwa, kwak idź do rzeki umyj ryjek będziesz ładna tak, tak, tak. Usłyszała to też krowa, zaryczała: muuu, muuu, muuu. Słuszne rady dajesz tu, wiec się umyj świnko już. Konik zarżał i ha, ha, ha. Tak skończyła się historia ta.
Zadaniem dziecka jest wymienienie zwierząt występujących w wierszu. Jagódki zobaczcie plakat ,który przedstawia wiejską zagrodę. Spróbujcie z pomocą rodziców policzyć poszczególne rodzaje zwierząt. Przygotujcie sobie kilka klocków i układajcie przed sobą budowlę, np. na obrazku widzimy trzy świnki -układamy trzy klocki. Miłej zabawy.

Zadania od Pani Wioli dla dzieci z grupy "Gwiazdeczki".
Dzień dobry kochane gwiazdeczki Pani Wiola wita serdecznie.Kochani dzisiejszy poranek zaczniemy od bardzo wesołej piosenki PT.JESTEM POLAKIEM, wiecie, że mieszkacie w Polsce, znacie nasze barwy narodowe PLoraz symbole. Ta piosenka na pewno Wam się spodoba. Zapraszamy tutaj 1.Następnie zachęcam was do pracy plastycznej, ostatnio malowaliście piękne flagi biało czerwone, więc dzisiaj wykonamy białego orzełka, który widnieje na naszym godle. Do pracy potrzebna wam będzie czerwona i biała kartka, ołówek, kawałek żółtej karteczki oraz nożyczki, jeszcze biała farba i pędzelek kochani prześlę wam dwie przykładowe prace pamiętajcie wy wykonujecie jedna dowolna jedna jest łatwiejsza, druga trudniejsza wiem że jesteście bardzo zdolne i dacie sobie rade powodzenia! Zobaczcie na pierwsze zdjęcie to jest nasze godło Polski, biały orzeł na czerwonym tle.

Zadania od Pani Elwiry dla dzieci z grupy "Stokrotki"
Dzień dobry Stokrotki . Zapraszam Was do zajęć związanych z naszym miastem -Zdzieszowice. 1. "Jakie jest Twoje miasto"- ćwiczenia językowe. Próba opisania swojego miasta, nie mogą to być przypadkowe określenia, lecz wyrazy rozpoczynające się kolejnymi literami z wyrazu Zdzieszowice. Proszę rodziców o czytanie każdej literki po kolei z wyrazu "Zdzieszowice"a dzieci proszę o powiedzenie jednego słowa zaczynającego się na tę literkę opisujące miasto Zdzieszowice np. Z -zakłady, d-dom itp. Dla dzieci, którym słowo "Zdzieszowice" okaże się za trudne proponuje słowo "DOM".
2. Proszę rodziców o pokazanie dzieciom Herbu Zdzieszowic. "Herb miasta Zdzieszowic jest herbem dwudzielnym w pas. W polu górnym błękitnym, miniatura górnośląskiego krzyża powstańczego, z białym orzełkiem w środku. W polu dolnym żółtym, czarny zarys miejscowych Zakładów Koksowniczych". Zadaniem dzieci jest opisanie co widnieje na herbie i jakie ma kolory.
3. Kolejnym zadaniem dla przedszkolaków jest nauka własnego adresu zamieszkania.
4. Na zakończenie poproszę wszystkie Stokrotki o narysowanie kredkami swojego domu lub bloku . Powodzenia.

Zadania dla wszystkich przedszkolaków z języka niemieckiego od Pani Anity
Dzień dobry! Dziś zachęcam do następującego zadania:
Na podłodze rozkładamy duży arkusz papieru lub tapetę. Dziecko kładzie się swobodnie na plecach na arkuszu a rodzic stara się je odrysować. Gdy już jest gotowe, dziecko wstaje i dorysowuje brakujące elementy (oczy, usta itd.) wymieniając oczywiście nazwy po niemiecku. Następnie to rodzic kładzie się na drugiej stronie arkusza a dziecko go odrysowuje, określając przy tym części ciała. Dzieci sześcioletnie uwzględniać mogą przy tym strony prawa i lewa (rechts/links).

Zadania dla wszystkich przedszkolaków z języka angielskiego od Pani Izy
Zapraszamy tutaj
Dzień dobry Drodzy Rodzice i Kochane Dzieci Nawiązując do historii głodnej, żarłocznej gąsienicy... Spróbujcie Rodzicom powiedzieć co nasza bohaterka zjadła... Monday - poniedziałek Tuesday - wtorek Wednesday - środa Thursday - czwartek Friday - piątek Saturday -sobota Sunday-niedziela tell what did the caterpillar eat on Monday?

Ćwiczenia logopedyczne dla wszystkich przedszkolaków od Pani Anety
Dzień dobry, dzisiaj zajęcia wyrazowo-obrazkowe. Powtórka z zajęć w przedszkolu, czy pamiętasz? CO TO JEST? DOBIERZ NAPISY (jeśli jest możliwość wydrukowania) LUB WSKAŻ RYSUNEK. Powtórz wyrazy za mamą/tatą. Jakie głoski słyszysz na początku wyrazu i na końcu wyrazu? Podziel wyrazy na sylaby. POWODZENIA PSZCZÓŁKI NAPISY :BURZA, SŁOŃCE, DESZCZ, WIATR , CHMURA .

Zadania od Pani Ani dla dzieci z grupy "Misie".
Witam. Dzisiaj proponuję zajęcia plastyczne. Tematem będą zwierzęta hodowlane. Potrzebne nam są: klocki, plastelina, podkładki. Zaczynamy od rozmowy porządkującej wiadomości dzieci na temat zwierząt hodowlanych-dziecko wymienia wszystkie znane mu zwierzęta hodowlane. Następnie budowanie zagrody z klocków. Kolejnym zadaniem jest lepienie z plasteliny zwierząt i umieszczenie ich w zagrodzie z klocków. Pozdrawiam.

Zadania z rytmiki dla wszystkich przedszkolaków od Pana Tomka.
Witajcie Kochane Dzieciaki. Po majowym weekendzie wszyscy musimy się więcej poruszać. W tym celu przygotowałem dla Was specjalną dawkę pozytywnej energii Poniżej podaję zajęcia na ten tydzień:
GRUPA 3-4 latków -Piosenka na Dzień Mamy. Zapraszamy tutaj -Zabawa wartości rytmiczne w podskokach. Zapraszamy tutaj -Powtórzenie cz. 2 Taniec Baby shark TRAP. Zapraszamy tutaj -Ćwiczenie rytmiczne: Klepiemy do rytmu. Zapraszamy tutaj GRUPA 5-6 latków -Rysujemy, kolorujemy dźwięki i klucz wiolinowy. Zapraszamy tutaj -Zabawa wartości rytmiczne w podskokach. Zapraszamy tutaj - Powtórzenie cz. 2 Taniec PAPI. Zapraszamy tutaj -Ćwiczenie rytmiczne: Klepiemy do rytmu. Zapraszamy tutaj -Piosenka na Dzień Mamy. Zapraszamy tutaj