Komunikat!

Komunikat Burmistrza Zdzieszowic Sybila Zimerman z dnia 15.05.2020 r. w sprawie otwarcia żłobka i przedszkoli na terenie Gminy Zdzieszowice.

Po szczegółowej i wnikliwej analizie dotyczącej zapewnienia najbardziej bezpiecznych warunków dzieciom oraz pracownikom żłobka i przedszkoli, opinii rodziców oraz sytuacji epidemiologicznej podjęłam decyzję, że placówki te wznowią przyjmowanie naszych pociech w dniu 25 maja.

Opracowane procedury bezpieczeństwa w warunkach pandemii COVIT 19 zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego oraz zaleceniami Ministra Zdrowia pozwalają na funkcjonowanie małych grup, w których może przebywać maksymalnie 12 dzieci, aby zapewnić minimalną przestrzeń 4 metrów kwadratowych na jedno dziecko i opiekuna.

Ponadto przypominam, iż pierwszeństwo w przyjęciu maja dzieci pracowników służby zdrowia, służb mundurowych , pracownicy handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych oraz dzieci rodziców, którzy nie mają możliwości pracy zdalnej.