Zajęcia na wtorek 26.05.2020

Zadania od Pani Agnieszki dla dzieci z grupy "Gwiazdeczki".
Dzień dobry przedszkolaki. Dziś jest wyjątkowe święto! Mam nadzieję, że pamiętacie.Tak! To święto Waszych najukochańszych mam. Poproście Wasze mamy, by pokazały Wam swoje zdjęcia , gdy były dziećmi. Może przypomni im się jakaś ciekawa historia z dzieciństwa. Wasze zadanie na dziś to... Być miłym dla Mamy przez cały dzień i spełniać jej wszystkie prośby! Pamiętajcie, że takie święto Mama ma tylko raz w roku. Postarajcie się, aby ten dzień był dla Mamy baaardzo przyjemny A gdy znajdziecie chwilę przerwy w pomaganiu mamie, narysujcie sami, serduszko, kwiatuszek, cokolwiek co potraficie najpiękniej, by podarować ukochanej Mamie razem z całusem. Przesyłam Wam Listę Wyzwań do zrobienia w Dniu Mamy. Spróbujcie wykonać chociaż 3 punkty. Życzę wszystkim Mamom pięknego dnia

Zadania od Pani Gosi dla dzieci z grupy "Stokrotki".
Dzień dobry!!! Dzisiaj zadanie artystyczne dla wszystkich chętnych. Proszę Was, abyście w dniu święta wszystkich mam, zrobili swojej mamie artystyczne zdjęcie(poproście mamę albo tatę o telefon). Najlepiej jeśli zaprosicie mamę do wspólnego zdjęcia. zróbcie śmieszne miny, możecie założyć coś na głowę, zrobić śmieszną fryzurę, pomalować buzię itp. Myślę że pomysłów macie dużo. Poproście mamę aby wysłała to zdjęcie na grupowego WhatsAppa. Wasze zdjęcie możecie też wydrukować i wkleić do rodzinnego albumu, będzie super pamiątka. Powodzenia!!!

Zadania od Pani Ani dla dzieci z grupy "Misie".
1. Drogie dzieci, chciałabym abyście dzisiaj zapoznały się z pewnym robotem. Jest to robot Robert. Zapraszam do ilustracji poniżej i przeczytania przez rodziców tekstu. 2. A teraz spróbujcie określić w którym miejscu słyszycie głoskę "r" w słowach: robot, Robert? Drodzy rodzice - zaprezentujcie dzieciom literkę "r" oraz "R" - drukowaną i pisaną. 3. Utwórzcie wraz z rodzicami modele wyrazów robot, Robert z białych, czerwonych (samogłoski) i z niebieskich (spółgłoski) kartoników - według dołączonego schematu. 4. Wróćcie do ilustracji przedstawiającej robota Roberta, na której ukazane jest z jakich rzeczy został zbudowany. Wymieńcie te elementy robota w których w nazwie słyszycie głoskę "r" . 5. Na koniec zapraszam do zabawy w której zamienicie się w prawdziwego robota. Czy potraficie naśladować sztywne ruchy robotów? Spróbujcie skomponować taniec robota do muzyki, np.: tutajhttps://www.youtube.com/watch?v=zY-KpXhbku4 Udanej zabawy!

Zadania od Pani Ani dla dzieci z grupy "Rybki".
1. Drogie dzieci, w związku z wczorajszym tematem zapraszam Was do obejrzenia filmu, przedstawiającego portrety dzieci z różnych zakątków całego świata. Chciałabym abyście zwrócili uwagę, że każdy z nas jest inny, posiada różny kolor skóry, oraz odmienne elementy stroju tutaj 2. Ale czy zastanawialiście się dlaczego właściwie każdy z nas jest inny? Czy różnimy się od siebie jedynie wyglądem? Jak myślicie, dlaczego ważne jest, że każdy z nas interesuje się czymś innym? Obejrzyjcie krótki filmik, który być może pomoże Wam odpowiedzieć na te pytania:tutaj 3. Na pewno zgodzicie się ze mną, że pomimo różnic między nami, wszystkie dzieci mają prawo do swoich zainteresowań, do zabawy oraz przede wszystkim do szczęścia! 4. Przyjrzyjcie się ilustracji poniżej i poproście rodzica o przeczytanie tekstu. Teraz pomyślcie o waszym ulubionym sposobie spędzania czasu. Przygotujcie proszę dużą kartkę (najlepiej A3), pędzle różnej grubości i farby. Namalujcie siebie, podczas ulubionej zabawy z rodziną lub kolegami.

Zajęcie od Pani Gabrysi
Uwaga "Rybki!" Zapraszam Was do wspólnej zabawy z rodzicami "Kółko i krzyżyk"- rozumienie i przestrzeganie zasad, kształtowanie prawidłowych reakcji emocjonalnych w sytuacji wygranej i porażki. Zapraszam tutaj Zachęcam Was do złożenia życzeń mamie i wręczenia jednej z wykonanych prac z ubiegłego tygodnia. Miłej zabawy! Pani Gabrysia

Zadania z języka niemieckiego dla wszystkich przedszkolaków od Pani Anity
Dzień dobry! Na dziś proponuję posłuchanie wierszyka o pieczeniu pierników? Jakie produkty użyły dzieci? Co było potrzebne? Zapraszam tutaj