zajęcia na czwartek 28.05.2020

Oto zadania od Pani Wioli i Pani Agnieszki dla grupy Gwiazdeczki. Dzień dobry dzieci. Do pierwszego zadania proszę, abyście zgromadzili po 5 przedmiotów od każdego z Waszych domowników. Mogą to być tylko takie rzeczy, których używa tylko dana osoba np. ulubiony kubeczek, książka, przedmioty do higieny osobistej (grzebień, szczoteczka, krem), ulubiony długopis, ukochany pluszak. Kiedy już przygotujecie wszystkie przedmioty, stwórzcie zbiory. To oznacza, że musicie wszystkie przedmioty podzielić na zbiory. Jeden zbiór- to jeden domownik. Jeżeli w domu są 4 osoby, stwórzcie 4 zbiory itd. 2. Po zadaniu matematycznym... Co powiecie na super taniec? To Taniec Minionków. Koniecznie zaproście do wspólnej zabawy rodziców lub rodzeństwo. Bawcie się dobrze. Zapraszamy tutaj

Zadania od Pani Gosi i Pani Elwiry dla dzieci z grupy "Stokrotki".
1. Dzień dobry!!! Słuchamy wierszyka, który czyta nam mama lub tata: Rozbrykane R R jest strrrasznym rrrozbójnikiem! Wciąż wyprawia harce dzikie: coś rozkręca, coś rozbija, wierci dziury w biurku stryja, po regale gna rowerem, telewizor karmi serem, a ratlerka raczy tortem Pcha do pralki szwagra portfel, rynnę wtrynia do rakiety, w sadzie sadzi taborety, gra oberka na wiertarce, trąc do rytmu tran na tarce albo rumbę tańcząc z rondlem. Gdy mu powiesz: - To niemądre! Z werwą krótko warknie: - Wrr! I znów broi... Jak to R. Poproście mamę aby pokazała wam w książeczce jak wygląda literka "R,r". Spróbuj powiedzieć inne słowa zaczynające się na tą literkę. Może jeszcze słowa które kończą się na r ??? To trudna literka do pisania, dlatego próbuj pisać po śladzie literkę, którą napisała mama. Powodzenia!!! 2. Kolejne zadanie to "przeplatanka". do wykonania zadanie będzie potrzebne: wycięte paski z papieru kolorowego, karton lub blok techniczny. Proszę aby rodzice wycieli otwory w kształcie prostokąta. Zadaniem dziecka jest przewlekanie kolorowych pasków paski wycinają dzieci samodzielnie. Miłej zabawy.

Zadanie od Pani Ani dla dzieci z grupy "Misie"
1. Drodzy rodzice, proszę o zaprezentowanie dziecku znaku odejmowania. Zadanie matematyczne: Ola chciała przygotować niespodziankę dla mamy. Postanowiła, że zrobi obrazek. Miała 8 kolorowych kwiatków, ale wykorzystała tylko 3. Ile kwiatków zostało Oli? Dobieranie odpowiednich cyfr i układanie działania 8- 3 = 5. Ola postanowiła zrobić obrazek również dla taty. Miała 9 kolorowych wstążek, a wykorzystała 6. Ile wstążek zostało Oli? Chętne dziecko układa działanie. 2. Dzisiaj ciąg dalszy opowiadania o robocie Robercie, drodzy rodzice, proszę o przeczytanie dziecku tekstu. Drogie dzieci, ile ptaków muzykowało za oknem? A teraz proszę policzcie, ile ptaków zostanie na gałęziach jeśli odlecą wszystkie te, które odwrócone są w prawą stronę? Ile zostanie ptaków jeśli odlecą wszystkie odwrócone w lewą stronę? Proszę chętne dzieci o zapisanie działań.

Zadanie od Pani Ani i Pani Gabrysi dla dzieci z grypy "Rybki"
1. Drodzy rodzice, porozmawiajcie z dziećmi na temat praw dziecka - Co to są prawa? Kto ma swoje prawa? Jak myślicie, czy dzieciom potrzebne są inne prawa niż dorosłym? Jeśli tak, to jakie? Dlaczego? Wyjaśnij, że Dzień Dziecka to szczególne święto przypominające wszystkim dorosłym o prawach dzieci, o tym, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa. Dzieci mają prawo być szczęśliwe, mają prawo wychowywać się w rodzinie, bawić się i czuć się bezpiecznie. Wszystkie prawa dzieci zostały spisane w dokumencie zwanym Konwencją Praw Dziecka. 2. Przyjrzyjcie się załączonej ilustracji przedstawiającej różne prawa dziecka. Spróbujcie wraz z rodzicami odczytać poszczególne prawa i samodzielnie dopasować opis do obrazka. 3. Zabawa "Mam prawo do wyrażania własnych uczuć"/ dokończ zdania, np.:/ Jestem smutna/smutny, gdy... Czuję się szczęśliwa/szczęśliwy, ponieważ... Boję się, gdy... Jestem zła/zły, ponieważ... Czuję się zadowolona/zadowolony, gdy... Jest mi wesoło, kiedy... Jestem zdenerwowana/zdenerwowany, ponieważ... 4. Zapraszam do odsłuchania piosenki o prawach dziecka i przyłączeniu się do śpiewania refrenu tutaj

Zajęcia od Pani Gabrysi
Uwaga "Rybki?" Zabawa "Gdzie mieszkają koledzy i koleżanki z różnych stron świata?" -mama lub tata prezentuje dzieciom sylwety (popatrz na zdjęcie z poniedziałku) Chinki, Inuity, Indianina, Europejki i Afrykańczyka oraz sylwety domów. Dzieci dopasowują sylwety domu i dziecka. Uzasadniają swój wybór (patrz zdjęcie poniżej).
W kolejnej zabawie pomóżcie Eskimosowi dotrzeć przez labirynt do igloo, "Droga Inuity do igloo" (patrz zdjęcie poniżej). Miłej zabawy! Pani Gabrysia

Zadanie dla wszystkich przedszkolaków z języka niemieckiego od Pani Anity
Dzień dobry! Dziś zachęcam do nauki piosenki pt. "Backe, backe Kuchen". Jakie produkty usłyszałeś w piosence? Ułóż te produkty według kolejności występującej w piosence! Zapraszamy tutaj