Zajęcia na piątek 05.06.2020

Zadania od Pani Ani N. Dla dzieci z grupy "Misie".
1. Zapraszam do rozwiązania krzyżówki (załącznik poniżej) hasła: 1. Krótka albo długa w zegarze. (WSKAZÓWKA) 2. Zegar piaskowy to inaczej. (KLEPSYDRA) 3. Słoneczny, elektroniczny, z kukułką. (ZEGAR) 4. Dzień przed niedzielą. (SOBOTA) 5. Ma 12 miesięcy. (ROK) 2. Po rozwiązania krzyżówki, zapraszam do zabawy "Jak szybko?". Zabawa polega na wykonywaniu poszczególnych zadań na czas z użyciem stopera. Zapisywanie pomiaru czasu. Zadania: -układanie pociętego zegara z ośmiu części (może to być pocięty jakikolwiek obrazek, np. stara kolorowanka),- ustawienie na zegarach podanych godzin (można podać dowolną godzinę, najlepiej pełną)- napisanie po śladzie litery g, G, - ułożenie z liter napisu zegar, - wyszukanie w krótkim tekście np. z gazety litery g, G. 3. Zabawę można powtórzyć zapisując czasy wykonywania zadań, zachęcam do porównywania wyników (szybciej, wolniej) 4. Oczywiście kontynuujemy przygody robota Roberta

Zadanie od pani Agaty dla dzieci z grup "Jagódki" Jagódki to już ostatnie zadanie w tym tygodniu. Mam nadzieję że wykonacie je z ochotą, J. 1. Wysłuchaj wierszyka D. Wawiłow "A jak będę dorosła".TUTAJ Opowiedz o pomysłach bohaterki wierszyka 2. Narysuj siebie jako dorosłą osobę. Niech mamusia/tatuś napisze datę na rysunku i schowajcie go na pamiątkę. Za parę lat oglądniecie go razem i przywołacie miłe wspomnienia. 3. Ruch jest niezwykle ważny dla rozwoju każdego dziecka! Zaplanuj z mamusią/tatusiem waszą ulubioną aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Miłego weekendu J.

Zadanie od Pani Gosi i Pani Elwiry dla dzieci z grupy "Stokrotki"
Dzień dobry! Mamy nadzieję, że pamiętacie jeszcze kolegów i koleżanki ze swojej grupy? Dzisiejsze zadanie będzie polegało na tym aby wymienić jak najwięcej imion kolegów/koleżanek ze swojej grupy. Ciekawa jestem czy uda Wam się wszystkich wymienić ? Podpowiem, że z Tobą musi być 20 osób. Powodzenia!! Jeśli już wymieniłeś imiona, to zastanów się czy jest więcej dziewczynek czy chłopców? Zastanów się czy są imiona dzieci, które się powtarzają? "Różnię się od Ciebie....Jestem do Ciebie podobny..." - pomyśl do kogo innego z grupy jesteś podobny, na czym polega podobieństwo, a na czym różnica? Wybierz teraz ze swojej grupy kolegę lub koleżankę i spróbuj narysować portret tej osoby (może uda Ci się napisać jej imię??) POZDRAWIAM!! Zadanie drugie, to wykonanie za pomocą kartonu, nakrętek i gumek recepturek zabawy z terapii ręki :) (zdjęcie)

Zadanie od Pani Wioli i Pani Gosi dla dzieci z grupy "Gwiazdeczki"
Dzień dobry gwiazdeczki. Pani Wiola oraz Pani Agnieszka zaprasza Was do dzisiejszej zabawy :)1. Zabawa kolorowe gniotki :) Zobaczcie filmik jak je wykonać, oraz co trzeba przygotować do wykonania!FILM 2. Wszystkie emocje są dobre: :( Złość - dba o moje granice i potrzeby. :D RADOŚĆ - daje mi energię i motywację do działania. :( SMUTEK - przynosi refleksję, pozwala mi dostrzec to, co naprawdę cenne. STRACH - chroni przed zagrożeniem, przypomina o ostrożności. 3. Zapraszam do zabawy z kostką: przygotujcie sobie kostkę do gry, będziecie rzucać, a rodzic będzie wam czytał pytanie dotyczące ilości wyrzuconych oczek, tak jak na poniższym zdjęciu :) Udanej zabawy kochani, oraz miłego weekendu.

Zadanie od Pani Anitki z języka niemieckiego dla Wszystkich przedszkolaków
Dzień dobry! W tym tygodniu mieliśmy mieszaną pogodę: świeciło słońce, padał deszcz a nawet pojawiła się tęcza! Dlatego też zachęcam do stworzenia własnego kalendarza pogodowego, na którym dzieci będą rysować własne obserwacje pogodowe. W ten sposób utrwalą również poznane w tym tygodniu nazwy dni. :)