Zajęcia na środę 17.06.2020

Zadanie od Pani Agaty dla dzieci z grupy "Jagódki"
Jagódki pamiętajcie, że zawsze zachowujemy się bezpiecznie, wakacje nas nie zwalniają od zachowania zasad.
1. Wysłuchajcie wiersz: "Nie wolno" J. Koczanowskiej LINK Czy zawsze zachowujesz się tak w stosunku do nieznajomych?
2. Obejrzyj filmik LINK

Zadanie od Pani Ani D. dla dzieci z grupy "Misie"
1. Wysłuchanie wiersza Laury Łącz "Wycieczka":
Wstawaj łóżka szybciutko - już czas! Czeka łąka bezkresna i las. Będzie piękny, upalny dziś dzień. Patrz, pod drzewem coś siedzi - to cień! Widzisz w gniazdku pisklęta? Tam są! Dźwięcznie śpiewa skowronek - To on! Pojedziemy nad rzekę - czy chcesz? Kochasz lato i słońce? -Ja też!
2. Rozmowa na temat treści utworu: O jakim ważnym zbliżającym się niedługo okresie opowiada wiersz? O jakich miejscach odwiedzanych podczas wakacji opowiada wiersz? Z jakimi dźwiękami i kolorami kojarzy Wam się lato?
3. "Wakacyjny kodeks". Proponujemy dzieciom przygotowanie wakacyjnego kodeksu. Zachęcamy do wypowiedzi na temat tego, co powinno się w nim znaleźć. Zapisanie wszystkich propozycji na dużym arkuszu szarego papieru. Dzieci układają napis z liter i przyklejają do dużego plakatu.
4. Zabawa kalambury "Co robimy podczas letnich wycieczek?" - dzieci pokazują za pomocą ruchu różne czynności, a rodzice zgadują co robią.

Zadanie od Pani Agaty i Pani Gabrysi dla dzieci z grupy "Rybki"
1. Poproście rodziców o pomoc w przygotowaniu napisów (pociąg, samochód, rower, statek, tramwaj), oraz przeczytanie zagadek. Po wysłuchaniu treści zagadki, dziecko mówi nazwę pojazdu i wybiera odpowiedni napis:
Lokomotywa ciągnie wagony, jedzie po torach we wszystkie strony. Zawiezie latem dzieci nad morze. Co to? Czy ktoś mi zgadnąć pomoże? (pociąg)
Co to za pojazd? Mknie przez ulice, ma cztery koła i kierownicę. Gdy trzeba ruszać i drzwi zamykać, dzieci siadają w swych fotelikach. (samochód)
Ma siodełko, kierownicę, koła i pedały. Jeśli umiesz na nim jeździć, zwiedzisz wnet świat cały. (rower)
Ma dwa duże skrzydła, niczym ptak po niebie leci, wiezie wielu pasażerów. Czy znacie taki pojazd, dzieci? (samolot)
Pływa po morzach i oceanach, może też płynąć po rzece. Przewozi ludzi na swym pokładzie, nim na przejażdżkę się wybierzecie. (statek)
Choć to nie pociąg, jeździ po torach, kieruje nim motorniczy. W mieście ten pojazd ma swe przystanki, napędza go prąd elektryczny. (tramwaj)
2. Na koniec spróbujcie odpowiedzieć na pytania: Jakie inne pojazdy znacie? Spróbujcie ułożyć o nich zagadki. BRAWO STARSZAKU
3. Zapraszam Was do zabawy "Fale". Przygotujcie z pomocą rodziców na kartce papieru ołówkiem różnej wielkości fale. Następnie wytnijcie fale po śladzie, porównajcie ich wielkości. Zastosujcie pojęcia: duża, większa, największa, mała, mniejsza, najmniejsza. Miłej zabawy! Pani Gabrysia

Zadanie od Pani Wioli i Pani Agnieszka dla dzieci z grupy "Gwiazdeczki"
Witamy nasze kochane gwiazdeczki, Pani Wiola oraz Pani Agnieszka zaprasza do wysłuchania piosenki pt. "Lody poziomkowe" TUTAJ
1. Posłuchajcie i zaśpiewajcie razem z podkładem. Jak już wiecie niebawem wakacje, a jak wakacje to lato, piękna pogoda i lody, nasze ulubione, za którymi dzieci przepadają :):):) prawda?
2. Zapraszam do wykonania pracy plastycznej pt. "Lody" - będzie potrzebne: kolorowe kartki, płatki kosmetyczne, farbki, pędzelek i woda. Z kolorowego papieru wytnijcie trójkąt jako wafelek do lodów, a na górę przyklejcie płatki kosmetyczne, które pomalujecie farbami na taki kolor jaki chcecie :) Powodzenia kochani

Zadanie od Pani Izy dla wszystkich przedszkolaków
Witajcie kochani, aby utrwalić słownictwo związane ze zwierzętami zamieszkującymi ZOO, zachęcam Was do nauki piosenki pt. "The animal song" LINK TUTAJ. Kochani, możecie również narysować wybrane przez Was zwierzątko
Życzę miłego dnia :)

Zadanie od Pani Anity z języka niemieckiego dla wszystkich przedszkolaków
Dzień dobry! Dziś proponuję naukę piosenki o porach roku - LINK DO PIOSENKI

Ćwiczenia logopedyczne dla wszystkich przedszkolaków od Pani Anety
Dzień dobry :) Propozycja logopedycznych ćwiczeń na kilka dni, aż do znudzenia :) to ćwiczenia artykulacyjno-oddechowe oraz utrwalanie głosek [SZ, Ż, (RZ), CZ, DŻ]. Bardzo zachęcam do ćwiczeń :) Pozdrawiam Was cieplutko :)
LINK DO ĆWICZEŃ

Zadania do Pana Tomka z rytmiki
Kochani, pogoda dopisuje i robi się już tak bardzo wakacyjnie. Dlatego wysyłam Wam dużą dawkę rytmu i tańca.
GRUPA 3-4 LATKÓW
- Piosenka "Niech żyją wakacje" LINK