Zajęcia na czwartek 18.06.2020

Zadanie od Pani Gosi dla dzieci z grupy "Stokrotki"
Dzień dobry!!! Przypomnijmy dzisiaj jakie mamy pory roku. Obejrzyj krótki filmik o porach roku a potem zastanów się którą porę roku lubisz najbardziej i dlaczego? Wymień 3 przedmioty, które pasują do danej pory roku. Powodzenia!!!LINK DO FILMIKU

Zadanie od Pani Agnieszki i Pani Wioli dla dzieci z grupy "Gwiazdeczki"
Gwiazdeczki wakacje tuż tuż! Czujecie już ich zapach? Na dworze robi się coraz cieplej, dlatego mam dla Was propozycje różnych, ciekawych zabaw na dworze. Oczywiście poproście o pomoc dorosłych. Udanej zabawy! LINK DO FILMIKU

Zadanie od Pani Ani N i Pani Gabrysi dla dzieci z grupy "Rybki"
1. Słuchanie wiersza Doroty Gellner "Muszelki": Muszelki są piękne! Muszelki są różne. Spiczaste i płaskie, okrągłe, podłużne, w kropeczki, w kreseczki, tęczowe lub nie - tu śmieje się jedna tam śmieją się dwie! Ta z czarnym paseczkiem, ta z kropką świetlistą, ten, kto je zbudował był wielkim artystą.
2. O czym była mowa w wierszu? Jak wyglądają muszle? Jakie mają kształty? Może masz w domu jakieś muszelki zachowane z wakacji? Jeśli tak, przyjrzyj się im dokładnie, jeśli nie, obejrzyj zdjęcie poniżej.

3. Wykonaj swoje własne muszelki z masy solnej. Możesz wykorzystać do ich formowania np. wykałaczki, plastikowe nożyki. Masę solną otrzymujemy z soli i mąki w proporcjach 1:1, wody dolewamy na tyle, aby otrzymać zbitą masę. Udanej zabawy ! :)

Zapraszam do zabawy "Prawda czy fałsz? - rodzic mówi zdania związane z wakacjami. Jeżeli powie zdanie nieprawdziwe, dzieci je poprawiają. Przykłady zdań: -Lato zaczyna się w kwietniu; -Żaglówka jeździ po ulicy; -Dzieci robią babki z piasku; -Biała flaga oznacza zakaz kąpieli; -Kiedy jeżdżę na rowerze, to zawsze w kasku; -Latem liście spadają z drzew; -Na wycieczce w lesie krzyczymy i głośno słuchamy muzyki; -Gdy jest słoneczna pogoda, zawsze noszę czapkę; -Na wakacjach nad morzem chodzę na górskie wycieczki; -Samolot to pojazd lądowy.
Miłej zabawy! Pani Gabrysia

Zadanie od Pani Anity z języka niemieckiego dla wszystkich przedszkolaków
Witam was serdecznie! Dziś zachęcam do obejrzenia krótkiej animacji o porach roku: LINK TUTAJ