Zajęcia na piątek 19.06.2020

Zadanie od Pani Gosi i Pani Ani dla dzieci z grupy "Stokrotki"
Dzień dobry!!! Dzisiaj przypomnij sobie, porozmawiaj z mamą: jakie owoce dojrzewają o tej porze roku? Na pewno któreś z tych owoców znajdziesz w domu. Weź 10 tych owoców (spróbuj je wkładać do miseczki np. od najmniejszego do największego), możesz dosypać 1 łyżeczkę cukru, dodać 3 łyżeczki jogurtu lun śmietany, wymieszać i zjeść smaczny deserek. Smacznego!!!

Zadanie od Pani Agaty dla dzieci z grupy "Jagódki"
W wakacje można spędzić ze sobą dużo czasu. Nieco zwolnić, robić ulubione rzeczy - często te, które przekładaliśmy. Dziś zachęcam Was do wspólnego zaplanowania wakacji.
1. Wypiszcie wspólne pomysły na wakacje. Nie tylko wyjazdy, ale drobne czynności, które sprawiają Wam przyjemność np. wyjście na lody, wieczory filmowe, spacery w inne miejsce niż zawsze.
Jeśli planujecie wyjazd - zastanówcie się jakie rzeczy będzie trzeba ze sobą zabrać. Narysuj je w formie listy, przyda się przy pakowaniu!
3. Wymyślcie wspólny wakacyjny challenge 5000 kroków dziennie? Stworzenie "Rodzinnej książki kucharskiej" z ulubionymi przepisami? Wyjazd do lasu? To tylko moje podpowiedzi - to Wy wiecie najlepiej, czego Wam potrzeba.

Zadanie od Pani Agaty i Pani Gabrysi dla dzieci z grupy "Rybki"
1. Quiz - bezpieczne wakacje. Przygotuj sobie 11 nakrętek po napojach, lub klocków. Za każdą prawidłową odpowiedź 1 punkt - nakrętka lub klocek. Powodzenia :)
- Czy należy posmarować skórę kremem z filtrem przed wyjściem na słońce?
- Czy w lesie można palić ognisko?
- Czy biała flaga oznacza, że można się kąpać?
- Czy na plaży można zakopać śmieci?
- Czy po górach można spacerować w klapkach?
- Czy można się kąpać w niestrzeżonych miejscach?
- Czy w górach należy zawsze iść wyznaczonym szlakiem
- Czy podczas jazdy na rowerze należy mieć kask?
- Czy w czasie burzy można stać pod drzewem?
- Czy w lesie można krzyczeć?
-Czy wszystkie napotkane grzyby można zbierać?
- policz zdobyte punkty.
2. "Gdzie można pojechać na wakacje?" - przeczytajcie wyraz i przyporządkujcie je do miejsc, w których można spędzić wakacje:
- jagody, las stodoła, krowa - (wieś)
- piasek, fale, łopatka, wiaderko, mewa - (morze)
- plecak, baca, owce, hala, stok - (góry)
- namiot, jezioro, kajak, ryby - (Mazury)
3. Znajdź 5 wyrazów ukrytych w kolejnych rzędach tabeli ze zdjęcia poniżej. BRAWO STARSZAKU

4. Zabawa "Ułóż zdanie" - ułóż zdanie z następującymi wyrazami: pływanie, opalanie, jezioro, słońce, woda.
5. "Wakacyjne plany" - narysuj kredkami gdzie chcielibyście spędzić wakacje.
Miłej zabawy!

Zadanie od Pani Anity z języka niemieckiego dla wszystkich przedszkolaków

:) Bastelceit!
Dziś proponuję, by porozmawiać z dzieckiem o jego ulubionej porze roku. Jakie zjawiska pogodowe są charakterystyczne dla danej pory roku? Następnie dziecko może namalować farbami wybraną porę roku, jej cechy, typową dla niej pogodę!
Viel Spass!