Zajęcia na wtorek 09.06.2020

Zadanie dla wszystkich przedszkolaków z języka niemieckiego od Pani Anity
:) Dzień dobry! Dziś przedstawiam wam kolejne miasto na mapie Niemiec: Monachium - Munchen. W filmie przedstawionych jest 10 propozycji, które muszą znaleźć się na liście podczas zwiedzania miasta. LINK TUTAJ

Ćwiczenia logopedyczne dla wszystkich przedszkolaków od Pani Anety
Dzień dobry :) Kochani, życzę Wam radosnych, beztroskich, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji oraz samych miłych i słonecznych chwil :):):). Proponuję również w wolnym czasie i dla zabawy ćwiczyć język, wargi, policzki. Wszystkiego dobrego!!!

Zadanie od Pani Ani N dla dzieci z grupy "Misie"
Zbuduj bliźniaczą wieżę z klocków
W tej zabawie dzieci siedzą za wybudowanym na przykład z kartonu lub krzesła z kocem parawanie. Każde dziecko ma po swojej stronie klocki. Rodzic buduje wieżę głośno opowiadając co dokładnie robi, z jakich klocków i w jaki sposób je układa. Dziecko z drugiej strony na podstawie zasłyszanych instrukcji stara się budować bliźniaczą wieżę.
Na początek wykorzystujemy tylko kilka klocków stopniowo zwiększając ilość i stopień trudności zabawy. Po zbudowaniu wieży odsłaniamy parawan i sprawdzamy, w których fragmentach wieża jest taka sama, a gdzie popełniliśmy błąd i z czego on wynika. Przy kolejnych próbach staramy się wyeliminować błąd i bardziej precyzyjnie określić położenie klocka. Podczas zabawy zmieniamy się rolami. Udanej zabawy ! :)

Zadanie od Pani Gosi i Pani Elwiry dla dzieci z grupy "Stokrotki"
Dzień dobry!!! Zapraszamy do wykonania papierowej łódki, którą może dopłyniecie w ciekawe miejsca podczas wakacji: LINK TUTAJ

Zadanie od Pani Martyny dla dzieci z grupy "Jagódki"