Wiosenna Olimpiada Sportowa

Newsy19 maja w ramach programu własnego "Sport i zabawa to dla przedszkolaka ważna sprawa" odbyła się Wiosenna Olimpiada Sportowa. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Olimpiadzie. Zabawy rozpoczęły się wspólną rozgrzewką na świeżym powietrzu w ogródku przedszkolnym. Po niej dzieci miały do wykonania zadania sportowe przygotowane na stacjach. Były to: 1- bieg slalomem między "kałużami", 2- marsz "raków" , 3- "piłka górą" i "piłka dołem" w grupach, 4- skoki z piłką "minką" między kolanami, 5- bieg z "piłką siatką" do drzewa i z powrotem, 6- budowanie wierzy z klocków w wyścigach rzędów, 7- poszukiwanie woreczków na czworakach z zawiązanymi oczami, 8- przejście przez ścieżkę zbudowaną z patyczków, 9- tor przeszkód z pokonaniem tunelu, przejścia po linii z piłką i biegu. Po wykonaniu wszystkich zadań poszczególne grupy przeszły na 10 stację, gdzie zostały nagrodzone dyplomem za dzielny i aktywny udział w olimpiadzie. Wszystkie dzieci po sportowych zmaganiach były zmęczone, ale i zadowolone. Czekamy na kolejne sportowe wyzwania! Zapraszamy do galerii zdjęć tutaj.