Życzenia Wielakanocne

Aby Święta Wielkiej Nocy
były wzorem duchowego wzbogacenia i umocnienia
dającego radość, pokój i nadzieję.
Wszelkiej pomyślności z serca życzy
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne
i Personel Przedszkola

Zadania na czwartek 01.04.2021

Zadanie dla grupy "Misie" od Pani Renaty
Witam przedszkolaki w matematyczny czwartek.
1. Posłuchajcie uważnie wiersza o pisankach, zapamiętajcie jak najwięcej.
Pisanki-Stanisław Aleksandrzak. Dzieci obsiadły stół i malują pisanki: pierwsza - ma kreski, druga - ma kółka złote, trzecia - drobne kwiaty, czwarta - dużo kropek, piąta - srebrne gwiazdki, szósta - znów zygzaki, siódma - barwne kwiaty jak astry lub maki, ósma - wąskie szlaczki z zieloniutkich listków, dziewiąta - największa - ma już prawie wszystko: i kropki, i zygzaki, i paseczków wiele, i czerwień, i złoto, i błękit, i zieleń, i piękne gwiazdy na jajku ktoś posiał, dumne były z niego Hania i Małgosi...
2. Odpowiedzcie na pytanie:
-Kto malował jajka?
-Które jajko miało srebrne gwiazdki?
-Ile było wszystkich jajek?
-Jak wyglądało siódme jajko?
Na pewno udało się wam odpowiedzieć na pytania. Brawo! Możecie namalować pisanki i wyciąć je, a potem ułożyć wg kolejności od pierwszej do dziewiątej. Ciekawa jestem jak będą wyglądały wasze pisanki. Poproście rodziców aby umieścili zdjęcia.
Zapraszam was do rozwiązania zagadki matematycznej, którą sami przeczytajcie. Ania pomalowała 9 jajek. Rozbiła 5 jajek. Ile jej zostało? Ułóżcie na stole 9 przedmiotów/guziki,klocki/, odłóżcie do pudełka 5 z nich. Ile zostanie na stole? Napiszcie na kartce 9-5=4 Mama kupiła 10 jajek. Z 5 zrobiła majonez a 2 ugotowała. Ile jajek zostało? Ułóżcie na stole 10 przedmiotów a potem zabierzcie 5 i jeszcze 2.Ile zostanie? Brawo! Na pewno sobie poradziliście z zadaniem. Po tak intensywnym myśleniu przyda się trochę ruchu. Zapraszam was do wiosennych ćwiczeń gimnastycznych. tutaj

Zadania na środę 31.03.2021

nia
Zadania dla grupy "Stokrotki" od Pani Małgosi i Elwiry
Dzień dobry Stokrotki! Zapraszam dzisiaj do zabaw muzyczno-ruchowych. Przypomnijcie sobie zabawy, które już znacie, zaproście do nich innych domowników(jeśli mają czas) tutaj tutaj

Dzień dobry Stokrotki. Zapraszam Was do zabawy z puzzlami z jajek.
Do wykonania tego zadania potrzebne będą:
- kolorowy papier
-nożyczki
- mazak
Zbliża się Wielkanoc, więc rysujemy np. jajka na dowolnym kolorze kartki (zamiast jajka może być dowolny kształt - kwadrat, prostokąt... i ich dowolna liczba) i wycinamy.
1. Tworzymy z jajka puzzel -rysujemy wzdłuż dowolną linię.
2. Na jednej i na drugiej połowie piszemy sylaby, które po przeczytaniu utworzą wyraz.
3. Następnie tniemy wzdłuż linii i rozsypujemy np. na stole.
4. Zadaniem dziecka jest wyszukanie pasujących części, dopasowanie do siebie i odczytanie wyrazu.

(im więcej jajek, tym trudniejsze zadanie dla dziecka) UDANEJ ZABAWY

Zadania na wtorek 30.03.2021

Zadanie dla "Misiów" od Pani Renaty
Witajcie Misie. Zapewne robicie albo wkrótce będziecie robić pisanki na święta wielkanocne ze swoją rodziną. Podczas świąt będziecie jeść jajka kurze, kacze, gęsie albo strusie. Mam dla was film na podstawie "Bajki o gęsim jaju,raku Nieboraku, kogucie Piejaku, kaczce Kwaczce, kocie Mruczku i o psie Kruczku", którą napisała Ewa Szelburg-Zarembina tutaj
Po obejrzeniu bajki odpowiedzcie na pytania:
-Jakie zwierzęta wystąpiły w bajce?
- Z kim poszły na wędrówkę? Wymień po kolei wszystkich.
- Gdzie postanowili nocować?
- Co stało się w nocy?
- Dlaczego skorupka na gęsim jaju pękła?
- Kto wyskoczył z jajka?
Przeczytajcie wyrazy pod obrazkami./rys.1/ Narysujcie szlaczki na jajkach wyciętych z papieru. Wykorzystajcie wzory przedstawione na obrazku./rys.2/

Zadania na poniedziałek 29.03.2021

Zadanie z grupy "Misie" od Pani Renaty
Witajcie przedszkolaki! Zapewne wiecie, jakie będziemy obchodzić święto? Małymi kroczkami zbliżają się święta wielkanocne. W przedszkolu odwiedził was zajączek.
1.Posłuchajcie piosenki "Święta wielkanocne"
Zapraszamy Tutaj
2.Co przyniósł dzieciom zajączek?
3. O jakim zwyczaju świątecznym opowiada piosenka?
4.Powiedzcie, jaka jest melodia tej piosenki-powolna, skoczna.
5. Zabawcie się podczas piosenki, podskakując jak zając gdy usłyszycie słowo "
zając".
6.Nauczcie się śpiewać piosenkę. Spróbujcie wykonać rysunek na podstawie jej treści. Rysunek przynieście do przedszkola, gdy już będzie otwarte. 7.Przeczytajcie wyrazy związane ze świętami i odszukajcie odpowiednie obrazki.
8. Podzielcie wyrazy na sylaby i policzcie, ile ich jest. Wyszukajcie samogłoski w wyrazach. Który wyraz ma ich najwięcej?
9. Ułóżcie zdania z przeczytanymi wyrazami. Postarajcie się ułożyć jak najdłuższe zdania.