Pszczółkowe przedszkole

» Najnowszy użytkownik: agata j
Programy własne
Zajęcia na piątek 19.06.2020
Zdanie od Pani Wioli i Pani Agnieszki dla dzieci z grupy "Gwiazdeczki"
Zapraszamy do obejrzenia bajeczki pt. "Nareszcie wakacje" :) LINK TUTAJ
1. Zobaczcie i opowiedzcie rodzicom o czym jest bajka, jakich bohaterów tam można spotkać i co im się przydarzyło :)
2. Zadanie dla was w poniższym zdjęciu z ptakiem! Odszukaj 10 różnic!
3. Kolejne zadanie, dopasujcie cienie do poszczególnych przedmiotów na drugim zdjęciu. Życzymy miłej zabawy oraz spokojnego weekendu :) Pozdrawiamy

Zajęcia na czwartek 18.06.2020
Zadanie od Pani Martyny dla dzieci z grupy "Jagódki"
1. Posłuchajcie piosenki i spróbujcie wymienić jakie zostały wymienione pojazdy, które pływają po wodzie LINK DO PIOSENKI
2. Co pływa, co tonie? - Proszę o naszykowanie trzech pojazdów z różnych materiałów: metalowy pojazd, plastikowy pojazd i łódkę wykonaną z papieru oraz miskę z wodą. Zadaniem dziecka jest włożenie pojazdów do wody i sprawdzenie, które pływają, a które toną.
Miłej zabawy :)

Zadanie od Pani Ani N dla dzieci z grupy "Misie"
1. Wysłuchajcie wiersza M. Mazan "Mój rysunek": Najpierw narysuję słońce razem z promykami. Tłem dla słońca będzie niebo z białymi chmurkami. W dole będzie rosła trawa, na trawniku - drzewa. A na drzewie narysuję ptaszka, który śpiewa! Będzie jeszcze klomb z kwiatami i piesek wesoły oraz dzieci, co się spieszą, bo biegną do szkoły!
2. Dzieci! Spróbujcie wymienić wszystko to, o czym wspomina w wierszu poetka. Narysujcie proszę to, co udało się wam zapamiętać.
3. Dziś zapraszam wszystkie Misie do wybrania się na spacer (łąka, park). Podczas spaceru pozbierajcie kamyczki różnej wielkości. W domu przeliczcie ile udało wam się nazbierać kamyczków, spróbujcie je poklasyfikować w trzy zbiory - najmniejsze, średnie, największe. Przeliczcie ile kamyczków jest w każdym zbiorze. Porównajcie w którym zbiorze jest ich najwięcej a w którym najmniej.
4. Wybierzecie ze swojej kolekcji największy kamyk i za pomocą pędzla i farbek spróbujcie go pomalować na wybrany kolor, domalujcie oczy i uśmiech. Udanej zabawy! :)

Zajęcia na środę 17.06.2020
Zadanie od Pani Gosi i Pani Elwiry dla dzieci z grupy "Stokrotki"
Dzień dobry!!! Zapraszam Was do "Tańca połamańca", a Wy zaproście do wspólnej zabawy innych członków rodziny LINK
Oraz przesyłam bajkę terapeutyczną na popołudniowy relaks. Pozdrawiamy Was ciepło!

Zajęcia na wtorek 16.06.2020
Zadanie od Pani Ani i Pani Gabrysi dla dzieci z grupy "Rybki"
1. Zabawa plastyczna "Słoneczne rady na wakacje" - dzieci wycinają koło z żółtego papieru, na środku rysują uśmiechniętą buźkę z oczami. Należy przygotować promyki ze zdaniami, np.: Smaruję się kremem do opalania. Latem wkładam czapkę. Nie rozpalam ogniska w lesie. W aucie wsiadam w foteliku i zapinam pasy. Zbieram po sobie śmieci. Na rower wsiadam w kasku. Pływam pod opieką ratownika...Promyki przyklejamy do słoneczka. Dzieci odczytują zdania z pomocą rodzica, mówią co może się stać, jeśli tak nie będziemy postępować.
2. Zabawa ruchowa z wykorzystaniem krzeseł - "Wyruszamy w rejs". Dzieci (marynarze) siedzą na krzesełkach, rodzic (kapitan) wydaje komendy np.: Cisza na morzu - dzieci delikatnie kołyszą się na krzesłach; Na lewą burtę - dzieci przesiadają się na krzesło po lewej stronie; Na prawą burtę - przesiadają się na krzesło po prawej stronie; Wysoka fala - wstają; Sztorm - tu dziecko samo wymyśla co może pokazać.
3. Zabawa słowna rozwijająca wyobraźnię - rodzic rozpoczyna zabawę słowami: Wyruszyliśmy w wakacyjną podróż...na wieś. Dzieci kontynuują opowieść, dopowiadając po jednym lub kilka zdań.
4. Rozwiąż łamigłówkę sudoku. Uzupełnij planszę poniżej, w taki sposób aby w każdym rzędzie i każdej kolumnie znajdowały się wszystkie elementy nie powtarzając się.

Zadanie od Pani Gabrysi: Zapraszam Was do zabawy oddechowej "Muszelki". Poproście rodziców o pomoc w przygotowaniu ilustracji przedstawiającej morze, słomki i małych sylwet muszelek z papieru. Za pomocą słomki przenieście sylwety muszelek na ilustrację przedstawiającą morze. Następnie przyklejcie je na kartce. Możecie przyozdobić ilustrację piaskiem lub innymi elementami morza. Miłej zabawy! Pani Gabrysia

Zajęcia na poniedziałek 15.06.2020
Zadanie od Pani Agaty i Pani Gabrysi dla dzieci z grupy "Rybki"
1. Jeśli masz w domu globus, obejrzyj go dokładnie, jeśli nie - obejrzyj zdjęcie.
2. Posłuchajcie wiersza Marii Terlikowskiej "Morze, morze...": To globus, już widać z samego wyglądy, że więcej jest morza niż lądu. I właśnie dlatego, że tyle jest mórz - po morzach musimy żeglować - i już! Kto zechciałby Ziemię obejrzeć po lądzie, gdy wsiądzie w Warszawie - nad morzem wysiądzie. Podrapie się w głowę, popatrzy na morze - i wróci do domu w fatalnym humorze. A może i owszem! A morze najłatwiej: na statku, na jachcie, a nawet na tratwie! Na północ, południe, na zachód na wschód, więc trzeba żeglować, to proste jak drut.(...)
3. Odpowiedz na pytania: - Co zajmuje większą powierzchnię Ziemi - woda czy ląd? - Czy da się objechać całą kulę ziemską tylko po lądzie? - Czy możemy podróżować po zbiornikach wodnych? - Jak nazywa się polskie morze?
BRAWO STARSZAKU
4. Zabawa "Wakacyjny rytm" - Przyjrzyj się obrazkom i powiedz jaki obrazek powinien być kolejny w każdym szeregu. Miłej zabawy!