Pszczółkowe przedszkole
Strona Pszczolkowe Przedszkole wykorzystuje pliki cookies - dowiedz sie wiecej ...
Podziękowania dla rodziców
Nasi sponsorzy
Hurtownia Papiernicza Aga w Kłodnicy
Zakład Stolarski - Beniamin Grzesik
Sklep tekstylny EUREKA - Elżbieta Nowak
Silverado FUH - Janusz Korgól
Firma Handlowo-Usługowa - Adrian Baron
Wyrglas Firma Usługowa Ślusarstwo-Spawalnictwo Zbigniew Grasza
Usługi Budowlane - Dariusz Procko
Do pobrania
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 37
» Najnowszy użytkownik: agata j
Strona BIP
Programy własne
Kółko plastyczne


W roku szkolnym 2019/2020 zapraszamy chętne dzieci na kółko rysunku. Kółko to w tym roku będzie kontynuacją mini kursu rysowania rozszerzonego o elementy złudzenia optycznego. Uczestnicy będą mieli okazję bawić się kształtami i poznawać jak stworzyć iluzję oraz złudzenia optyczne.

Kółko rysunkowe skierowane jest nie tylko do dzieci zdradzających pewne talenty w dziedzinie rysunku, ale też do tych, które chcą spędzać czas aktywnie. Podczas zajęć staram się przekazać dzieciom umiejętność prowadzenia kreski, łuku, półkola, precyzję rysowania prostych oraz tych troszkę bardziej skomplikowanych figur geometrycznych oraz ogólną sprawności motoryki małej (sprawność dłoni i palców). Jeśli rozwój ten będzie przebiegał bez zakłóceń, stanowi on doskonałą podstawę do nauki pisania i koncentracji. Dzięki udziałowi w zajęciach dzieci mają szansę na znaczną poprawę sprawności manualnej. Zajęcia prowadzone są w atmosferze otwartości i akceptacji, z indywidualnym podejściem do uczestnika, co pozwala przeżywać naturalną radość tworzenia i podnosi samoocenę dziecka.
Kółko rysunku prowadzi pani Ania Nowak


16 WRZESIEŃ

Na pierwszych zajęciach dzieci odrysowywały kształt swojej dłoni. Następnie za pomocą odpowiednio narysowanych kresek i łuków, wydobywaliśmy z rysunku złudzenie optyczne wypukłości.
W pierwszym półroczu podczas dodatkowych zajęć plastycznych w gr. Stokrotki, pod kierunkiem pani Małgosi, dzieci wyklejały ogrodowe kwiaty techniką origami płaskie z kółek. Kwiaty: słoneczniki, fiołki, gwiazdy betlejemskie, fiołki stokrotki sprawiały dzieciom małe i większe kłopoty. należało skupić się nad dokładnością wykonanej pracy, przeliczać kółeczka. Powstały również drzewa owocowe
style='margin:5px' alt=''