Pszczółkowe przedszkole
Strona Pszczolkowe Przedszkole wykorzystuje pliki cookies - dowiedz sie wiecej ...
Podziękowania dla rodziców
Nasi sponsorzy
Hurtownia Papiernicza Aga w Kłodnicy
Zakład Stolarski - Beniamin Grzesik
Sklep tekstylny EUREKA - Elżbieta Nowak
Silverado FUH - Janusz Korgól
Firma Handlowo-Usługowa - Adrian Baron
Wyrglas Firma Usługowa Ślusarstwo-Spawalnictwo Zbigniew Grasza
Usługi Budowlane - Dariusz Procko
Do pobrania
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 37
» Najnowszy użytkownik: agata j
Strona BIP
Programy własne
Gwiazdeczki
W roku szkolnym 2019/2020 w grupie "Gwiazdeczki" pracują:
Wioletta Fait - nauczyciel wiodący
Agnieszka Zimerman - nauczyciel wspierający
Anita Biały - nauczyciel
Marzanna Mazurek - nauczyciel
Magdalena Molfa - pomoc nauczyciela
Mariola Meyer - pomoc nauczyciela
Karolina Karczewska - woźna

Nasza grupaJESIEŃ w grupie "Gwiazdeczki" to wiele ciekawych i radosnych wydarzeń...

Dzień Przedszkolaka - to dzień obfitujący w dobrą zabawę chustą animacyjną, balonami, bańkami. Staramy się, by każdy dzień w przedszkolu był wypełniony uśmiechem i integracją wszystkich dzieci.


Jesienne spacery - to poszukiwanie darów Pani Jesieni... zbieranie liści, a także słuchanie odgłosów lasu.Dziewczynki z grupy "Gwiazdeczki" przygotowały dla swoich kolegów niespodziankę z okazji Dnia Chłopaka. Samodzielnie wykonały krawaty, które zawisły na szyjach chłopców. A dzięki uprzejmości rodziców, na wszystkie dzieci czekał pyszny poczęstunek.

Jesień to także poznawanie warzyw i owoców. Określanie ich koloru, zapachu, kształtu i co najważniejsze smaku. To także okazja, by dowiedzieć się, iż owoce i warzywa to bomby witaminowe!
Jesienią rozwijamy nasze zdolności manualne poprzez zabawy plasteliną. Ćwiczymy nasze rączki, lepiąc kuleczki i wałeczki.Bardzo lubimy włączać się w różnego rodzaju akcje, zwłaszcza jeśli mają one na celu pomaganie słabszym. "Marszobieg" to akcja, w której dzięki naszym przechodzonym metrom, niepełnosprawne dzieci otrzymają pieniążki na rehabilitacje.

ZIMA

W grudniu odwiedził nas Mikołaj, dla którego przygotowaliśmy piosenkę o prezentach. Nauczyliśmy się do tego grać na instrumentach. Św. Mikołaj był zachwycony.

Chcąc upiększyć naszą przedszkolną choinkę, która stanęła na holu, sami wykonaliśmy ozdoby choinkowe wraz z rodzicami. Ozdoby zawieszaliśmy z pomocą naszych pań.
W styczniu bawiliśmy się na balu karnawałowym. Na jeden dzień mogliśmy zamienić się w różne postacie. Byli policjanci, spidermani, księżniczki i wróżki. Przy wesołej i skocznej muzyce upłynął nam czas.

Zimą świętowaliśmy także Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji zaprosiliśmy naszych bliskich, by zaprezentować im naszą inscenizację oraz tańce i piosenki. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie wykonanych własnoręcznie świeczników.

A po uroczystościach w przedszkolu wybraliśmy się do seniorów z Domu Dziennego Pobytu Jarzębina. Po uśmiechach można było wywnioskować, że nasze występy i wspólna zabawa sprawiły im ogromną radość. Dla nas to również był miły czas, zwłaszcza, że czekały na nas niespodzianki.Zima to świetna pora na przeprowadzenie doświadczeń związanych ze śniegiem, lodem i zamarzaniem. Dowiedzieliśmy się, że woda to także lód i para oraz, że daje mnóstwo możliwości do dobrej zabawy. Badaliśmy także jak zachowuje się lód w ciepłych rączkach, a także w jakiej wodzie rozpuści się prędzej, zimnej czy gorącej. To była świetna zabawa!W miesiącu lutym poznawaliśmy zawody naszych rodziców. Za każdym razem były to bardzo interesujące zajęcia. Jednego dnia poznaliśmy zawód cukiernika.Teraz już wiemy, co potrzeba do wypieku ciasteczek, a te wykonane własnoręcznie smakują najlepiej. Pycha!Na koniec wybraliśmy się do pracowni krawieckiej. Dowiedzieliśmy się na czym dokładnie polega praca krawcowej oraz czego potrzebuje, by uszyć spodnie albo bluzeczkę. Z wielkim zainteresowaniem podziwialiśmy maszyny do szycia, przybory krawieckie oraz wielką paletę kolorowych nici, niteczek i tasiemek. To było bardzo ciekawe przeżycie dla nas, gdyż nie na co dzień możemy przyglądać się tak ciekawej pracy.