Podziękowania

Do pobrania

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 39
· Najnowszy użytkownik: MartynaN

Strona BIP

Strona Rzecznika Praw Obywatelskich

Strona Rzecznika Praw Dziecka

Zajęcia na czwartek 19.03.2020r.

Dziś zaczynamy od zadań dla grupy "Rybki", które przesyła Pani Ania.
1.Zabaw się w małego muzyka. Potrzebujesz kilka słoiczków tej samej wielkości lub szklanek. Napełnij naczynia wodą w różnym stopniu. Wystukuj dźwięki za pomocą np. małej łyżeczki i określ co słyszysz? Czy dźwięki są takie same ? Od czego to zależy?
2.Odsłuchaj p i o s e n k i"Pobudka z ogródka", znajdziesz ją tu:
Spróbuj nauczyć się piosenki na pamięć.

Ćwiczenia z gimnastyki korekcyjnej od Pani Iwonki. Mamo, Tato poćwicz ze mną ! Zabawy ruchowe z elementami korekcji wad postawy.
1. Zabawa "Wartownicy" - rodzic z dzieckiem biegają, na hasło opierają się plecami o siebie i przybierają prawidłową postawę -nogi złączone, stopy razem, plecy wyprostowane, brzuch wciągnięty, ręce wzdłuż tułowia, głowa prosto. Zabawę powtarzamy - komendę "Wartownicy" wydają na zmianę- rodzic i dziecko.
2. "Marsz żołnierzy" - rodzic i dziecko maszerują obok siebie na palcach z wysokim unoszeniem kolan, plecy wyprostowane, głowa wysoko.
3.Zabawa "Żyrafka " -rodzic i dziecko biegają na palcach, na hasło-oboje stają na palcach wyciągając się mocno w górę, głowa prosto, szyja wydłużona, plecy wyprostowane, ręce wzdłuż tułowia. Zabawę powtarzamy - komendę "Żyrafka" wydają na zmianę -rodzic i dziecko.
4. "Skoki kangurów" - rodzic z dzieckiem skaczą obunóż na palcach do przodu, do wyznaczonego miejsca i z powrotem.
5.Zabawa końcowa - "Motylek na kwiatku" -rodzic i dziecko siadają na podłodze jak motyle (każdy osobno) -kolana na zewnątrz, stopy złączone stroną podeszwową, ręce wyprostowane obejmują kostki, plecy proste, łopatki ściągnięte, głowa prosta. Motylek może siedzieć nieruchomo lub ruszać delikatnie skrzydełkami -kolanami w górę i w kierunki podłoża.
Miłej zabawy!

Dzisiaj pani Agnieszka zachęca "Gwiazdeczki" do zabaw matematycznych.
1.Przygotuj pojemnik z kolorowymi klockami. Wyciągnij po jednym klocku w kolorze: czerwonym, żółtym, zielonym, niebieskim. Następnie poszukaj w domu czterech różnych przedmiotów w danym kolorze.
2. Każdemu przedmiotowi przyporządkuj jeden klocek w tym samym kolorze z pudełka, tak, by utworzyły pary.
3.Kolejna zabawa polega na układaniu przedmiotów wzdłuż osi symetrii lub inaczej w odbiciu lustrzanym. Początkowo układamy po 3 - 4 przedmioty i odtwarzamy ten sam wzór z drugiej strony. Następnie zwiększamy liczbę ułożonych przedmiotów.
4.Układamy szereg z dwóch różnych kolorów klocków (potem możemy zwiększyć do trzech), trzymając się powtarzalnej sekwencji kolorystycznej np.: niebieski, czerwony i żółty klocek... dziecko stara się odtworzyć wzór lub kontynuować go w tej samej sekwencji. Powodzenia!

Propozycja Pani Martyny dla grupy "Jagódki"
1. Drodzy Rodzice wyszukajcie z dziećmi zdrowych produktów spożywczych w gazetach reklamowych i otoczcie je kółkiem.
2. Następnie proszę o włączenie piosenki "Witaminki, witaminki". Po przesłuchaniu piosenki proszę zapytać dziecko:
- jakie owoce i warzywa są wymienione w piosence?
- dlaczego Jasio ma ponurą minę?
Do piosenki można razem z dzieckiem wymyślić swój układ taneczny.
3. Na zakończenie zabawy dzieci niech spróbują dokończyć zdanie: "Jem owoce i warzywa bo chcę być..."
4. Dodatkowo po obiedzie możecie zrobić wspólnie zdrową sałatkę owocową, którą możecie się pochwalić w komentarzu. Miłego dnia!

Zabawa z niemieckim. Propozycje wysłała Pani Anita.
Zabawa na przypomnienie słówek. Potrzebny będzie minutnik lub można cicho włączy muzykę. Nastawiamy minutnik na ok 1 minutę. W tym czasie dziecko wymienia jak najwięcej znanych mu słówek w języku niemieckim. Można podzielić słówka na wybrane kategorie np. kolory, uczucia, zwierzęta.
Zabawy na przypomnienie liczb.
Dziecko może przeliczyć ulubione klocki, zabawki.
Do innej zabawy potrzebna będzie piłka. Dziecko rzuca do rodzica piłkę licząc rzuty swoje i mamy lub taty (każdy rzut to inna liczba):eins, zwei, drei, vier, fünf, sechs, sieben, acht, neun, zehn.
Viel Spass!

Propozycja zabawy na czwartek dla "Misiów"od Pani Renaty.
1. Spróbujcie, składając kartkę papieru na różne sposoby, utworzyć figury geometryczne, czyli: kwadraty, prostokąty, trójkąty. Możecie przeciąć kartkę wzdłuż linii złożenia.
2. Powstałe figury wypełnijcie rysując wybrane przez siebie linie, tj. poziome, pionowe, faliste lub zygzaki. Na koniec, możecie ułożyć obrazek, przykleić figury na kartkę papieru. Gdyby do stworzenia obrazka brakowało kół, weźcie talerzyk i obrysujcie kształt na kartce, a potem wytnijcie.
Życzę wielu pomysłów i cierpliwości w wykonaniu pracy.

Ćwiczenia logopedyczne na dziś od Pani Anety.
Ciąg dalszy ćwiczeń słuchu fonematycznego - wyliczanki, rymowanki: Długą ścieżką przez ogródek idzie sobie krasnoludek. Dokąd idziesz mój malutki? Idę do swej krasnoludki, będę na skrzypeczkach grał, a ty w kącie będziesz spał!
Kolejne ćwiczenie: Wystukujemy dowolny rytm (krótki). Zadaniem dziecka jest powtórzenie rytmu np. dla dzieci najmłodszych - klaszczemy w dłonie (1, 1 - 2, 1 - 2 - 3, 1 - 2 - 3 - 4, 1 - 2 - 3 - 4 - 5). Dzieci starsze, dodatkowo np. - krótki fragment piosenki. Pamiętajmy, że ćwiczenie rozpoczynamy od układów łatwiejszych i stopniowo wprowadzamy bardziej złożone.
Na koniec wielkie brawa!
Wygenerowano w sekund: 0.01
5,042,138 unikalne wizyty