Zajęcia na wtorek 24.03.2020r.

Zadanie z języka angielskiego od Pani Izy
Rysuj po śladach, a dowiesz się, jakiego koloru są kredki. Pokoloruj je na odpowiednie kolory. Znajdź w domu po 1 rzeczy w danym kolorze i powiedz głośno::It is blue / It is red / It is green / It is yellow. Milej zabawy

Witam we wtorek i zapraszam do zabawy grupę "Gwiazdeczki" - Pani Agnieszka
1. Spójrzcie za okno. Określcie proszę jakie widzicie oznaki wiosny. Czy lubicie wiosnę?
2. Zabawcie się w wystukiwanie rytmu do piosenki. Użyjcie do tego przyborów kuchennych np. pokrywki od garnka i drewnianej łyżki. 3. Narysujcie kredkami dowolny kwiatek. Pięknie pokolorujcie.
Dobrej zabawy!

Zadania do zdalnej nauki katechezy nadesłał Ks. Dawid. Zapraszamy : t u t a j

Propozycja zabaw dla grupy "Stokrotki" od Pani Gosi
Zabawa plastyczno - techniczna:TULIPAN
Przygotuj: rolkę po papierze toaletowym, zieloną farbkę , pędzelek, klej, nożyczki, ołówek , kartkę koloru zielonego , czerwonego.
1. Pomaluj zieloną farbką rolkę po papierze toaletowym
2. Z zielonej kartki wytnij 2 listeczki a z czerwonej główkę tulipana
3. Listeczki przyklej do pomalowanej rolki z jednaj strony a główkę tulipana przyklej z drugiej strony.
Jeśli potrzebujesz pomocy poproś mamę lub tatę. Gotowego tulipana możesz postawić na parapecie lub półce w pokoju.
Powodzenia!

Propozycja zabaw logopedycznych od Pani Anety
Witam serdecznie. Dziś proponuję dla dzieci ćwiczenia podniebienia miękkiego. Usprawnione podniebienie miękkie pomaga w właściwej wymowie głosek [K.G.H]oraz eliminuje nosowanie. Nosowanie często wynika z niedostatecznej sprawności podniebienia miękkiego, oto więc kilka ćwiczeń, które pomogą poprawić ruchomość tego narządu i wpłyną na jakość wymowy. Oto kilka zabiegów:
- Oddychamy swobodnie z buzią szeroko otwartą i patrzymy do lusterka na podniebienie miękkie, gardło. Następnie wymawiamy "a". Podniebienie powinno się unosić.
- Oddychanie głębokie tylko nosem przy zamkniętej buzi.
- Oddychanie głębokie tylko nosem przy zaciśniętych skrzydełkach nosa.
- Pokasływanie przy wysuniętym na zewnątrz języku.
Ćwiczenia wykonują:
Dzieci do 4 lat - 1 minuta, 2- 5 razy dziennie.
Dzieci starsze 1- 2 minut, 2 - 5 razy dziennie.
Ćwiczenia zalecane dla wszystkich dzieci, również z orzeczeniami i opiniami.

Propozycja Pani Martyny dla "Jagódek"
Witam moje Jagódki. Dzisiaj pobawicie się w plastyków i zrobicie tęczę.
1. Rodzicu poszukaj i pokaż dziecku zdjęcie tęczy, niech dziecko spróbuje rozpoznać, nazwać kolory. Następnie zróbcie swoją tęczę.
2. Potrzebne materiały:
- chmurka wycięta z bloku rysunkowego/technicznego,
- klej w sztyfcie,
- paseczki w kolorach tęczy,
- kredki w kolorze czarnym i czerwonym.
Sposób wykonania:
1. Przygotowujemy chmurkę oraz wszystkie paseczki
2. Na końcówkę kolorowych paseczków nakładamy klej
3. Przyklejamy paseczki na chmurkę
4. Odwracamy naszą chmurkę na drugą stronę i dorysowujemy jej uśmiech i oczka
5. Brawo! Praca jest gotowa
Gotową pracą chwalimy się w komentarzu, a po Świętach Wielkanocnych przynieście ją do przedszkola- zrobimy wystawę.

Zadanie dla 6 latków z grupy "Misie" od Pani Renaty.
Przypomnij, co to jest sylaba. Spróbuj rozwiązać rebusy.
Pierwsze sylaby wyrazów utworzą hasło.
wie - wiórka + ża - ba /wieża/
ze - bra + gar - nek /zegar/
Ostatnie sylaby wyrazów tworzą rozwiązanie. mle -ko + gi - a - ra /kora/
Narysuj rozwiązania rebusów i poproś rodziców aby umieścili zdjęcie w komentarzach.
Jaką głoską różnią się wyrazy:
kosa - koza,
paczka - kaczka,
beczka - teczka.
Co słyszysz, gdy słowo KRA spotka się z głoską "n" /KRAN/
gdy słowo JA spotka się z k,r,n ,
słowo MY z ł,j,k,sz,
słowo TO z r,m,n,cz,
słowo PO z t,r,d ?
Zadanie dla 5 latków.
Wymień jak najwięcej słów zaczynających się głoską ł. Narysuj i poproś rodziców, żeby umieścili rysunek w komentarzach.
Miłej zabawy.

Ćwiczenia z gimnastyki korekcyjnej od Pani Iwony
Mamo, Tato poćwicz ze mną !
Zachęcam wszystkie dzieci - zarówno uczestniczące w zajęciach gimnastyki korekcyjnej, jak i w zajęciach indywidualnej rehabilitacji ruchowej oraz dzieci ćwiczące w grupach ze swoimi Paniami do ćwiczeń w domku z rodzicami!
Na dziś zabawy ruchowe wzmacniające mięśnie posturalne.
1. Zabawa na rozgrzewkę "Odbijanie balonów". Każdy z ćwiczących ma swój balonik. Odbijamy go w górę pilnując, by nie upadł na podłogę. Wygrywa ten, kto dłużej utrzyma balon w powietrzu.
2. Rodzic z dzieckiem stoją w rozkroku tyłem do siebie w pewnej odległości - przekładanie balona górą i między nogami. (ćwiczenie mięśni grzbietu i brzucha).
3. Wykonanie przysiadów w parach trzymając się za ręce, balon między głowami. (ćwiczenie kończyn dolnych oraz mięśni pośladkowych).
4. Rodzic siedzi po turecku, w ręce trzyma balon a dziecko naprzeciwko ze złączonymi, wyprostowanymi nogami. Dziecko przekłada nogi nad balonem 3 razy tam i z powrotem. Następuje zmiana ról. ( ćwiczenie mięśni brzucha)
5. Zabawa "Drwale" - rodzic z dzieckiem siedzą w rozkroku naprzeciwko siebie , razem trzymają balon rękami. Wykonują naprzemienne skłony tułowia w przód i w tył utrzymując cały czas balonik. (ćwiczenie mięśni grzbietu i brzucha)
6. Na zakończenie- każdy rysuje mazakiem śmieszną minkę na swoim baloniku. Zachowajcie je - jeszcze nam się przydadzą do ćwiczeń!

Propozycja zabaw od Pani Anity z języka niemieckiego
Dzień dobry , dziś proponuję obejrzenie f i l m u edukacyjnego w języku niemieckim o tym, jak się doi krowy