Zajęcia na czwartek 21.05.2020

Zadania dla wszystkich przedszkolaków z języka niemieckiego od Pani Anity
Dzień dobry! Dziś zachęcam do wykonania następujących zadań: 1. Przygotujcie rekwizyty charakterystyczne dla znanych nam zawodów, np. Handwerker i młotek, Koch i patelnia, Krankenschwester i strzykawka itp. Pokazujemy je dzieciom, których zadaniem jest przyporządkować rekwizyty odpowiednim osobom. 2. Kolejno chowamy rekwizyty w pokoju tak, żeby dziecko nie wiedziało, gdzie są. Zadaniem dziecka jest je odnaleźć, lecz drogę do przedmiotu wytycza rodzic, który wydaje polecenia: np. Ein Schritt nach vorne [czyt. ajn szrit nach forne] - 1 krok do przodu; zwei Schritte nach links/rechts [czyt. cwaj szrite nach links/rechts]- 2 kroki w lewo/prawo; drei Schritte nach hinten [czyt. draj szrite nach hinten] --3 kroki do tyłu itp. 3. Na zakończenie zachęcam do zapoznania się z pracą kucharza hotelowego. Zapraszam Link
Zadania od Pani Gosi dla dzieci z grupy "Stokrotki".
Dzień dobry!!! Zapraszam dzisiaj do zabawy w żyrafę. Potrzebne będą guziki. Twoim zadaniem jest układać jeden guzik na drugim, tak aby nie spadły. To będzie szyja żyrafy. Ciekawe z ilu guzików uda ci się ją ułożyć. Zaproś do zabawy innego domownika, zróbcie konkurs na najdłuższą szyję żyrafy. Przelicz guziki w szyi żyrafy. Teraz zabawa KRĘCIOŁEK. Na środku kartki do rysowania zrób kropkę. Następnie nie odrywając kredki lub pisaka od papieru prowadź linię spiralną zgodnie z ruchem wskazówek zegara, potem spróbuj ponownie w przeciwnym kierunku. Powodzenia!!!

Zadanie dla Misiów od Pani Renaty.
Czy wiecie drogie dzieci, że istnieją ćwiczenia, które pomagają uczyć się i zapamiętywać. Zapraszam was do zabawy. 1.Dotknij prawym łokciem lewego kolana, a następnie lewym łokciem prawego kolana. Powtórz tak 6-7 razy. 2. Dotknij lewej stopy prawą ręką, potem prawej stopy lewą ręką. Powtórz kilka razy. 3. Zabawa "Kapturek myśliciela" Pomasuj uszy jednocześnie chwytając brzegi małżowiny usznej i odwijając je na zewnątrz- od góry do dolnych płatków. Uwaga dla rodziców; Ćwiczenia pomagają w skupieniu uwagi w słuchaniu, poprawiają koncentrację uwagi oraz koordynację słuchowo-wzrokowo-ruchową. 4. Krążenie szyją. Wyobraź sobie, że twoja głowa jest, jak ciężkie wahadło zegara. Opuszczaj ją w dół, dotykając brodą do klatki piersiowej i kołysz nią powoli z boku na bok. Teraz zaczaruj głowę w księżyc, który krąży wokół ziemi. Wykonaj pełne koła, raz w lewą, raz w prawą stronę. 5. Rysowanie oburącz w powietrzu. Obydwiema rękami równocześnie narysuj koła potem kwadraty i trójkąty. Teraz możesz narysować coś trudniejszego np. domy. Uwaga dla rodziców; ćwiczenie poprawia orientację przestrzenną i wzrokowe rozróżnianie symboli oraz koordynuje ręka-oko w różnych polach widzenia. 6. Teraz możesz przystąpić do rysowania na papierze obydwiema rękami równocześnie . Przyjrzyj się wzorom i spróbuj. Przyjemnej zabawy.

Zadania od Pani Ani i Pani Gabrysi dla dzieci z grupy "Rybki"
1. 1. Drogie dzieci, spróbujcie odpowiedzieć na kilka oto pytań: - Kto to jest bohater? - Kto może być superbohaterem? - Jakich znacie superbohaterów? - Czy mama i tata przypominają Ci superbohaterów? - W czym pomaga na co dzień dzieciom tata a w czym mama? - W czym Ty pomagasz na co dzień rodzicom? 2. Wysłuchajcie uważnie piosenki "Mama w kuchni": tutaj https://www.youtube.com/watch?v=A_gixhymV1E Zapraszam do rytmicznego poruszania się podczas zwrotek, natomiast podczas refrenu zatrzymajcie się i spróbujcie rytmicznie klaskać w dłonie. 3. A teraz wysłuchajcie uważnie dźwięków związanych z przebywaniem w domu i postarajcie się je rozpoznać: tutaj https://www.youtube.com/watch?v=CgH0us9plYo 4. Zapraszam na koniec do zabawy muzycznej - wystukiwanie rytmu. Do zabawy będą nam potrzebne 2 wiadereczka, bądź miski które posłużą nam za bęben (może to być cokolwiek nadającego się do zabawy) i drewniany element -pałeczka (np. drewniana łyżka kuchenna). Rodzic wystukuje na swoim instrumencie wymyślony rytm, dziecko ma za zadanie go odzwierciedlić. Następuje zmiana ról. Udanej zabawy !
Zadanie od Pani Gabrysi
Uwaga "Rybki". Dzisiaj zapraszam Was do zabawy "Korale dla mamy".
Poproście mamę o pokazanie swoich korali (jeśli nie ma korali, patrz zdjęcie). Jakiej długości są korale? Ułóż je od najkrótszych do najdłuższych. Potem poproś mamę lub tatę o przeczytanie wiersza: Hanny Łochockiej "Obrazek dla mamy".
Mamo, namalowałam ci obrazek zupełnie sama. Na tym obrazku jesteśmy razem: ja, twoja córka, ty, moja mama. A twój synek, mój brat, podaje ci kwiat. Jesteś pięknie ubrana, uśmiechnięta i ładna (rysowałam cię przecież od rana!). Tylko mi tu nie wyszło, że ty, mamo, jesteś bardzo, a bardzo kochana! Na końcu narysuj mazakami obrazek "Mama i Ja" Miłej zabawy! Pani Gabrysia

Zadanie od Pani Wioli i Pani Agnieszki dla dzieci z grupy "Gwiazdeczki".
Witam serdecznie nasze Gwiazdeczki.Pani Wiola zaprasza was do zabaw 1.Zabawa matematyczna, odszukaj kilka, różnic w dwóch obrazkach, na jednym brakuje kilku elementów. Przyjrzyj się uważnie i sprawdź czego brakuje w drugim obrazku. 2.następnie zapraszam do zabawy w zgadywanki. Bardzo powoli chodzi po świecie, niewielki domek nosi na grzbiecie! Wiecie kto to taki... Użądlić boleśnie zdoła, w bajce Maja ją wołają tak to jest... On gdy tylko wstaje słońce, z kwiatka na kwiatek lata po łące, by wszystkich, którzy są w okolicy, barwą skrzydełek wszystkich zachwycić to.. Ten dobrze nam znany robaczek, ma bardzo szykowny kubraczek, kubraczek wytworny czerwony, czarnymi plamkami zdobiony. Muchy to jest wróg, ma aż 8 nóg, rozpina po kątach sieci, czatuje czy mucha wleci... Kochane gwiazdeczki życzę miłej zabawy.

Zadanie od Pani Agnieszki
Zadanie od pani Agnieszki. Połóż się na dywanie i wyobraź sobie, że leżysz na zielonej, wiosennej łące pełnej kolorowych kwiatów. Spróbuj przeturlać się z jednego końca dywanu na drugi, tak jakbyś turlał się po zielonej trawce.