· Najnowszy użytkownik: Monikaj

Spis powszechny

Narodowy spis powszechny

Konkurs kroszonkarski

W dniu dzisiejszym nastąpiło rozwiązanie konkursu kroszonkarskiego Publicznego Przedszkola nr2 im. Kubusia Puchatka, którego reprezentantami byli uczestnicy naszego przedszkola: Lilianna, Lena, Kamil i Mikołaj. Dzieciom serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do galerii zdjęć tutaj

Rozwiązanie konkursu rodzinnego "Zając malowany"

W dniu dzisiejszym nastąpiło rozwiązanie konkursu rodzinnego na największego "zająca". Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za udział i zaangażowanie w konkursie, a dzieciom: Aleksandrze, Miłoszowi i Marcelowi gratulujemy wygranej. Prace, które do nas trafiły są przepiękne. Stanowią ozdobę naszego przedszkolnego holu.
Już niebawem zapraszam wszystkich rodziców i ich pociechy do udziału w kolejnym konkursie.

Zadania na piątek 16.04.2021

Zadanie dla grupy "Misie" od Pani Renaty.
Posiadacie już dużą wiedzę na temat ptaków. Dzisiaj mam dla was zagadki. Spójrzcie na ilustrację przedstawiającą ptaki. Posłuchajcie zagadek. Wskażcie, o którym ptaszku jest zagadka.
1. Czarny lub brązowy frak ma na sobie mały ptak, gniazdo z błota sam ulepił i pod dachem je przylepił.
2. Już po lesie kuka, gniazdka sobie szuka. Jak znajdzie, podrzuca jaja. Niech inni je wygrzewają.
3. Przybywa do nas wiosną i bardzo pięknie śpiewa. Zakłada gniazdo na ziemi, a nie wśród gałęzi drzewa.
4. W czerwonych butach po łące chodzą, czasem przystaną na jednej nodze i łypną okiem, przekrzywią głowę - czy już śniadanie dla mnie gotowe? Wykonajcie eksperyment z jajkiem. 1. Przygotujcie jajko i szklankę z wodą oraz sól. Włóżcie jajko do szklanki z wodą i odpowiedzcie na pytanie Czy jajko tonie? A teraz wyjmijcie jajko z wody i dosypcie dużo soli. Co stało się z jajkiem? Wyjaśnienie: Jajko ma większą gęstość od wody przez co tonie. Sól dodana do wody zagęszcza ją tak, że przekracza ona wartość gęstości jajka, dlatego jajko pływa na jej powierzchni.
2.Włóżcie do szklanki z wodą jajko surowe, a do drugiej ugotowane. Zaobserwujcie, co się stanie. W ten sposób można sprawdzić świeżość jajek.
Wyjaśnienie;Jeśli surowe jajko po włożeniu do wody będzie unosiło się do góry to jest nieświeże. 3.Możecie zanurzyć jajko w coca-coli. Zaobserwujcie, co się wydarzy. Wyjaśnienie; skorupka jajka zbudowana jest z wapnia jak zęby człowieka. Takie same przebarwienia powstaną na naszych zębach, jeśli nie dbamy o higienę jamy ustnej. Życzę ciekawych eksperymentów.

Barwienie rurką do napojów - mocno rozcieńczone dowolne farby wodne lub tusze spuszczamy dużymi kroplami na papier i za pomocą plastikowej rurki do napojów rozdmuchujemy je w różne strony (dmuchamy dość mocno). W zależności od kierunku rozdmuchiwania otrzymamy różnej grubości "niteczki". Najcieńsze wzorki uzyskamy wówczas, gdy trzymamy rurkę pionowo do papieru i w trakcie dmuchania poruszamy nią energicznie w różnych kierunkach.

Zadania na czwartek 15.04.2021

Zadanie dla grupy "Misie" od Pani Renaty
Na pewno posiadacie w domy klocki lego albo duplo. Proponuję wam dzisiaj zabawę z rodzeństwem lub rodzicami. Do zabawy przygotujcie klocki, wysypcie je na stole albo podłodze. Potrzebna będzie również kostka do gry. 1. Pierwsza osoba rzuca kostką i układa wieżę z tylu klocków, ile wyrzuci oczek. Klocki te powinny być w jednym kolorze. Potem druga osoba układa wieżę z klocków innego koloru. Odpowiedzcie na pytanie; Jakiego koloru wieża jest najwyższa, a która najniższa? O ile więcej klocków posiada wieża wyższa?Wygrywa ta osoba, która ułoży najwyższą wieżę. Zastanówcie się; ile klocków trzeba zabrać z wyższej wieży aby obie były takiej samej wysokości?
2. Możecie zabawić się, układając wieże od najniższej do najwyższej, bądź od najwyższej do najniższej, pamiętając, że układamy zaczynając od lewej strony.
3. Następna zabawa we dwoje, to układanie pociągu składającego się z tylu wagonów/klocków,/ ile oczek wyrzucicie na kostce do gry. Wygrywa osoba, która ma najdłuższy pociąg. Odpowiedzcie na pytanie; Który pociąg jest dłuższy i o ile klocków, a który krótszy i o ile klocków?
4.Odszukajcie długi klocek, na którym ułożycie klocki krótkie. Odpowiedzcie na pytanie:Ile krótkich klocków potrzebowaliście?
5. Obejrzyjcie rysunek i porównajcie ilość klocków w wieżach. Zwróćcie uwagę na zapis z użyciem znaków, które już znacie- >,<
6. Zapraszam was na czekoladową planetę, gdzie będziecie się świetnie bawić. tutaj

Zadania na środę 14.04.2021

Zadania dla grupy "Misie"od Pani Renaty i Ani Dz.
Poznaliście już wiele ptaków. Mam dla was ilustracje ptaków w Polsce. Obejrzyjcie uważnie i przeczytajcie ich nazwy. Który ptak podoba się wam najbardziej? Wysłuchajcie wiersza Ireny Suchorzewskiej "Bocian"
Klekce bocian bocianowej W Afryce nad rzeką: Czas się zbierać do podróży. Do Polski daleko! Kiwa dziobem bocianowa, Brodząc w ciepłej rzece: Bardzo chętnie już, mój mężu, Do domu polecę, Tak mi jakoś za gorąco, Duszno, słońce męczy. Nigdy nie ma niepogody, Deszczu, chmur i tęczy! Tam nas czeka chłodna łąka, Czekają topole, Złote jaskry i kaczeńce... ...I gniazdko na szkole!
Bocian jest jednym z ptaków, które przylatują do naszego kraju wiosną. Jego przysmakiem są owady, pasikoniki,chrząszcze oraz jaszczurki,węże i myszy. Ze słomy, torfu a nawet szmat robią gniazda na wysokich drzewach lub słupach. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat bocianów obejrzyjcie film edukacyjny, z którego dowiecie się dlaczego bocian stoi na jednej nodze. tutaj
Przyjrzyjcie się ilustracji bociana i odpowiedzcie na pytanie; Jakiego koloru są nogi i dziób,a jakie są skrzydła? Spróbujcie wykonać bociana, a może cała rodzinę bocianią z kolorowego papieru. Przygotujcie papier biały, czerwony, nożyczki,klej oraz kredki. Obejrzyjcie uważnie film instruktażowy. tutaj

Powodzenia.

Dzisiejszy temat: " W cukierni ". Proponuję Wam zrobić babeczki z masy solnej ( skład: woda i mąka ). Po wykonaniu - wyschnięciu babeczek można pomalować je w dowolny sposób farbami. Powodzenia!