Wigilijka 2023

Dzisiaj w przedszkolu odbyła się uroczysta wigilijka.
Dzieci zebrały się wspólnie w sali gimnastycznej, słuchały opowieści wigilijnej czytanej przez p. dyrektor,
następnie wspólnie odśpiewały kolędy i każdy udał się na uroczysty obiad.

VII edycja Tańce w sercu Opolszczyzny

13.12.2023 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w VII edycji "Tańce w sercu Opolszczyzny".

Zimowe szaleństwo ze śniegiem

W czwartek 7.12.2023 wszystkie przedszkolaki wzięły udział w kolejnym Pszczółkowym Dniu Sportu zorganizowanym pod hasłem "Zimowe szaleństwo ze śniegiem".
Zaraz po śniadaniu na sąsiadującej z naszym przedszkolem "Mirabelce", po krótkiej rozgrzewce, zaczęły się zabawy.
Było przygotowanych 5 stacji zadaniowych:

- lepienie kulek śniegowych przez całą grupę i przewożenie ich na sankach po wyznaczonym torze,

- przenoszenie śnieżki na "tacy",

- "zaprzęgi"- dwoje przedszkolaków ciągnie trzeciego na saneczkach,

- rzuty kulką śniegową do tarczy,

- zjazdy na saneczkach z górki.

Po wykonaniu wszystkich zadań chętni wykonywali orzełka na śniegu, były bitwy ma kulki i inne swobodne zabawy.
Dzielne "Stokrotki" miały tyle energii, że na koniec zawiozły P. Małgosię na saneczkach do przedszkola

Rozwiązanie konkursu

6 grudnia nastąpiło rozwiązanie konkursu rodzinnego, którego tematem był Mikołaj tuż, tuż... Wszystkim rodzicom serdecznie dziękuję za udział i zaangażowanie w konkursie, a dzieciom: Glorii, Lilianie K., Hani, Kamilowi, Madzi, Lilianie P. Markowi, Adamowi, Magdalenie, Hani W. Patrykowi, Julii, Tymkowi, Wiktorii gratulujemy wygranej. Prace, które do nas trafiły są śliczne i stanowią ozdobę naszego przedszkolnego holu.
Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie rodzinnym.

Spotkanie z Św. Mikołajem

06 grudnia do naszego przedszkola zawitał długo oczekiwany gość -Święty Mikołaj.
Na Jego wizytę dzieci czekały cały rok.
Każda grupa powitała Mikołaja wierszem i piosenką, a Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami.
Cieszymy się, że Mikołaj o nas pamiętał, my zapraszamy z wizytę w przyszłym roku.